Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Szkoła za ciacho

W najbliższą niedzielę, 18 marca, kolejny już raz będzie można włączyć się w akcję "Ciacho za ciacho" organizowaną przez dominikańskie duszpasterstwo akademickie "Beczka".

Wydarzeniu towarzyszyć będzie hasło: "Odbudujmy szkołę w Iraku, z gruzów podnieśmy nadzieję!". - Obrany cel jest niezwykle bliski studentom. Uznaliśmy, że dostęp do podstawowej edukacji jest jednym z najważniejszym problemów, które domagają się rozwiązania - zwłaszcza w krajach ogarniętych wojną - mówi Anna Niezgoda, współorganizatorka kwesty.

Całodniowy kiermasz ciast i książek na krużgankach krakowskiego klasztoru dominikanów ma więc wesprzeć remont zniszczonej podczas działań wojennych szkoły w irackiej miejscowości Kara Kusz. Placówka jest prowadzona przez siostry dominikanki z zakonu św. Katarzyny ze Sieny.

W najbliższą niedzielę dominikańskie krużganki tradycyjnie powitają ludzi dobrej woli zapachem ciast oraz stosem książek, płyt czy ręcznie wykonanych wielkanocnych ozdób. Na przybywających będzie także czekać specjalna kawiarenka serwująca ciepłe napoje, gofry czy tosty.

Inicjatywę można jednak wspomóc już wcześniej, dostarczając rzeczy niezbędne do zorganizowania kiermaszu. - Z góry dziękujemy za przyniesienie książek i płyt na furtę klasztoru oraz upieczenie ciast, które można dostarczyć do duszpasterstwa 17 i 18 marca - zapowiada A. Niezgoda.

Ostatnia akcja "Ciacho za ciacho", której celem było wsparcie remontu budynku dla powstającej w Krakowie siedziby wspólnoty siostry Małgorzaty Chmielewskiej, zakończyła się spektakularnym sukcesem. - Cieszymy się, że cel akcji poruszył serca odwiedzających nasze stoiska, którzy odpowiedzieli tak wielką hojnością. Blisko 83 tysiące złotych, które zebraliśmy pokazuje, że ludzie chcą pomagać. Trzeba im to tylko umożliwić - ocenia A. Niezgoda.

Kiermasz charytatywnej grupy "Beczki" organizowany jest w Krakowie dwa razy w roku - przed Wielkanocą i Bożym Narodzeniem. Dzięki dotychczasowym akcjom udało się np. zbudować studnię w Sudanie czy zakupić rentgen dla szpitala w Ugandzie.

Inicjatywa "Ciacho za ciacho" niebawem ma zostać rozpowszechniona w innych dominikańskich ośrodkach akademickich w Polsce.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma