Nowy numer 24/2018 Archiwum

Będzie nowy most przejdź do galerii

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk w Białym Dunajcu oficjalnie zainaugurował budowę nowego mostu na zakopiance.

Nowy obiekt powstanie od podstaw i, co ciekawe, będzie przeprowadzony po starym śladzie. Kierowcy nie muszą się obawiać, że zakopianka zostanie zamknięta. Otóż tak się nie stanie i będzie zapewniona tymczasowa przeprawa.

Jak informuje krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, nowy most będzie miał konstrukcję łukową, bez podpór w nurcie rzeki, obustronne chodniki, długość ok. 58 metrów i szerokość 18 metrów. Zostaną także przebudowane dojazdy po obydwu stronach obiektu oraz kolidujące z inwestycją sieci istniejącej infrastruktury. Koszt wykonania projektu i wybudowania nowego mostu szacuje się na około 12 mln zł.

- Procedury związane z projektowaniem mostu oraz uzyskiwaniem koniecznych decyzji do jego wybudowania rozpoczęły się w 2008 roku. Na każdym etapie procedur były jednak protesty kierowane do różnych instytucji. Stąd trzeba w końcu nadrobić te zaległości inwestycyjne - podkreślił minister Andrzej Adamczyk.

Na moście w Białym Dunajcu w 2013 r., ze względu na zły stan techniczny obiektu, został wprowadzony ruch jednokierunkowy z sygnalizacją świetlną. W szczytach komunikacyjnych tworzyły się tam ogromne korki.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma