Nowy numer 30/2021 Archiwum

Z miłością, za krzyżem

W dwie niedziele, 18 i 25 marca, ulicami Krakowa przejdą szczególne Drogi Krzyżowe: akademicka i nowohucka.

Pierwszej modlitwie przewodzić będzie hasło: "Kim jesteś? Na Drodze…". - To istotne pytanie, które pozwala zobaczyć prawdę o sobie samym wobec prawdy o tym, że Bóg dla mnie był gotów poświęcić swoje życie - wyjaśnia ks. Dariusz Talik, diecezjalny duszpasterz akademicki.

Nabożeństwo rozpocznie się 18 marca, po Mszy św. w kolegiacie św. Anny o 19.30, skąd studenci pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego przejdą pod Okno Papieskie na ul. Franciszkańskiej.

- Studenci - jak wszyscy ludzie dobrej woli - potrzebują być razem tam, gdzie jest coś prawdziwego, za co nie ma stawek, co trwa. Zapraszam, by przyjść i dostrzec ślady bezinteresownej miłości - mimo zmienności świata - zachęca do udziału w wydarzeniu ks. Talik.

Z kolei ulicami Nowej Huty już po raz 12. przejdzie Nowohucka Droga Krzyżowa. Nawiązuje ona do wydarzeń z 1960 r., kiedy mieszkańcy tego miasta stanęli przeciw władzom komunistycznym w obronie krzyża na os. Teatralnym.

- Dzięki takiej postawie Nowa Huta stała się "miastem Boga". Chcemy więc iść z naszym metropolitą i nieść swoje życiowe krzyże oraz dawać świadectwo zaufania i wierności krzyżowi Chrystusa tak, jak nasi bracia i siostry prawie 60 lat temu - mówi ks. Łukasz Gołaś SAC, organizator modlitwy.

Tradycyjnie trasa Nowohuckiej Drogi Krzyżowej będzie wiodła od pallotyńskiej parafii Matki Bożej Pocieszenia do Opactwa Cystersów w Mogile. Rozpocznie się ona 25 marca o godz. 19. Warto mieć ze sobą świece i lampiony.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama