Nowy numer 34/2019 Archiwum

Niepełnosprawni poeci poszukiwani

Do 16 marca można jeszcze nadesłać swoje wiersze na VIII Ogólnopolski Konkurs Poezji dla Osób Niepełnosprawnych "Słowa, dobrze, że jesteście".

W konkursie organizowanym przez Fundację Anny Dymnej "Mimo wszystko" może wziąć udział każda osoba mająca więcej niż 16 lat, która posiada ważne zaświadczenie o niepełnosprawności.

Nadesłane prace jury w składzie: Anna Dymna, Janka Graban, Józef Baran, Wojciech Bonowicz i Adam Ziemianin oceniać w dwóch kategoriach zawodników - niepełnosprawność intelektualna i pozostałe niepełnosprawności (motoryczna, przewlekłe choroby wewnętrzne, a także osoby niewidome i słabowidzące oraz niesłyszące i słabosłyszące).

Chętni powinni nadesłać organizatorom 5 utworów w języku polskim - jeden wiersz nie może być dłuższy niż dwie strony standardowego maszynopisu. Organizatorzy proszą także, aby w celu zachowania anonimowości arkusze z nadesłanymi wierszami nie były podpisane nazwiskiem ani pseudonimem artystycznym.

Swoje wiersze można przysłać na adres e-mail poezja@mimowszystko.org lub pocztą na adres: Fundacja Anny Dymnej "Mimo Wszystko", ul. Myczkowskiego 4, 30-198 Kraków (z dopiskiem "Konkurs poezji").

W obu kategoriach przewidziano 3 nagrody pieniężne w zależności od zajętego miejsca (odpowiednio: 5 tys. zł, 3 tys. zł i 2 tys. zł). Wyróżnione prace zostaną opublikowane w specjalnym tomiku wraz z utworami wyróżnionymi w konkursie literackim dla lekarzy "Przychodzi wena do lekarza", który przygotuje Wydawnictwo Medycyna Praktyczna.

Regulamin konkursu można znaleźć na www.mimowszystko.org.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL