Nowy numer 39/2023 Archiwum

Pomocna dłoń ministerstwa przejdź do galerii

Wiceminister sportu Jarosław Stawiarski 15 marca spotkał się z rektorem Podhalanki w Nowym Targu. Wizytował też budowę hali sportowej w Murzasichlu.

Podczas spotkania w siedzibie Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu wiceminister sportu poznał specyfikę placówki, w której uczy się obecnie 2 tys. studentów z niemal całej Polski. Zaznajomił się także z istniejącymi oraz tworzonymi nowymi kierunkami studiów.

Rektor PPWSZ ks. dr hab. Stanisław Gulak przedstawił plany uczelni związane z gruntowną przebudową kampusu "starego szpitala", gdzie ma zostać zbudowana hala gimnastyczna. Jej dokumentacja będzie gotowa do końca 2019 roku. - Nowy budynek dydaktyczny tzw. starego szpitala będzie nazywał się "Pieniny" - mówił rektor Podhalanki. Przypomniał, że uczelnia ma już dwa duże budynki: "Gorce" i "Tatry".

Swoje wsparcie dla planów inwestycyjnych uczelni zapewnili ze swej strony zarówno wiceminister Jarosław Stawiarski, jak i towarzysząca mu podhalańska posłanka Anna Paluch.

Wiceminister sportu Jarosław Stawiarski zawitał także do szkoły w Murzasichlu. Interesował się m.in. postępem prac i tym, jak będzie ogrzewana nowa hala sportowa, która jest w trakcie budowy. Ministerstwo sportu na budowę obiektu przeznaczyło 1,7 mln zł. Cała inwestycja pochłonie zaś 3,4 mln zł. Różnicę pokryje gmina Poronin.

- Hala powinna być gotowa w lipcu. Oficjalne otwarcie nastąpi prawdopodobnie we wrześniu i wtedy będzie można w pełni korzystać z obiektu - zapowiada Adam Pawlikowski, sołtys Murzasichla i radny Gminy Poronin. To nie koniec poważnych inwestycji w wiosce. Kiedy hala będzie gotowa, ruszy budowa nowej szkoły. Stara ma bowiem już 120 lat i choć z zewnątrz nie wygląda na tyle lat, to w środku gołym widać, że lata świetności ma za sobą. - Wszystko się sypie - przyznaje sołtys. Budowa potrwa około 14 miesięcy, a w tym czasie uczniowie będą dowożeni na zajęcia do Małego Cichego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast