Nowy numer 2/2021 Archiwum

Miejska Droga Krzyżowa przejdź do galerii

Niestraszna była im pogoda. Padał deszcz i było zimno. Nowotarżanie wzięli udział w piątkowy wieczór w XVII Miejskiej Drodze Krzyżowej.

Nabożeństwo tradycyjnie rozpoczęło się przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu o godz. 19. Potem wierni przeszli ulicami: Królowej Jadwigi, Krzywą, Kopernika i Szaflarską.

Rozważania w trakcie Drogi Krzyżowej (refleksje o. Pio) czytali przedstawiciele grup parafialnych z nowotarskich parafii, przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej z Kowańca, Związku Podhalan, Rycerzy Kolumba i Maltańskiej Służby Medycznej.

Wieczorna modlitwa zakończyła się na Rynku, gdzie wierni rozważali ostatnie cztery stacje i odśpiewali Apel Jasnogórski. Wielu mieszkańców przyszło w strojach regionalnych. Obecne były też dzieci z rodzicami i nowotarscy duszpasterze na czele z dziekanem ks. prałatem Stanisławem Strojkiem. Kapłani dziękowali wszystkim służbom, które włączyły się w organizację tej szczególnej modlitwy. Nad bezpieczeństwem czuwali policjanci w kilku radiowozach oraz strażacy z OSP Kowaniec.

Organizatorami Miejskiej Drogi Krzyżowej byli: Akcja Katolicka przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz parafii św. Katarzyny w Nowym Targu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama