Nowy numer 29/2021 Archiwum

Nasze ciało opowiada historię Boga

Małżeństwo, miłość, rodzina, seks, ciało… Czym są i jaki mają sens? Opowie o tym Christopher West.

Spotkanie z tym mówcą i popularyzatorem teologii ciała Jana Pawła II odbędzie się 16 kwietnia o godz. 10 w kinie "Kijów Centrum". Młodzież gimnazjalną, licealną, studentów, a także nauczycieli, rodziców i wychowawców zaprasza na nie Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie i zapewnia, że będzie to niezwykła przygoda - aż czterogodzinnym show z muzyką, światłami i piękną myślą papieską.

- Poznaj, co św. Jan Paweł II nazwał trzema "nieomylnymi i nieodzownymi" środkami do owocnego małżeństwa i jaki jest Boży plan dla rodziny. Dowiedz się, jak przeciwdziałać zakłóceniom życia rodzinnego, które stają się coraz bardziej powszechne w dzisiejszym świecie. Znajdź prawdziwą nadzieję i uzdrowienie ran zadawanych dziś małżeństwu i życiu rodzinnemu - zachęcają organizatorzy dodając, że Ch. West udowodni, że nasze ciało opowiada historię Boga.

Wstęp na spotkanie jest wolny, jednak ilość miejsc w kinie jest ograniczona, dlatego trzeba zarejestrować się poprzez formularz znajdujący się na stronie Instytutu (tam również można znaleźć szczegóły wydarzenia). Wypełnione zgłoszenie (zarówno dla osób indywidualnych, jak i grup zorganizowanych) należy potem wysłać pod adres magdalena.siemion@idmjp2.pl lub faksem pod numer telefonu (12) 619 87 87 najpóźniej do 13 kwietnia.

Warto dodać, że dzień wcześniej, 15 kwietnia o godz. 17.15, Christopher West gościć będzie w parafii św. Piotra Apostoła w Wadowicach. To spotkanie organizowane jest przez Wydział Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej i odbędzie się w ramach przedsięwzięcia "Małżeństwo - projekt na całe życie". Trwa ono przez cały 2018 r. z okazji 50. rocznica ogłoszenia encykliki "Humanae vitae" oraz jubileuszu 50-lecia istnienia WDR.

Christopher West w wadowickim kościele wygłosi prelekcję Miłość małżeńska jest wierna i wyłączna. Następnie, o godz. 18 zostanie tam odprawiona Msza św. po której przewidziana jest modlitwa małżeństw i narzeczonych przed Najświętszym Sakramentem. Na spotkanie zaproszone są więc zarówno małżeństwa, jak i ci, którzy dopiero przygotowują się do przyjęcia sakramentu.

Szczegóły na www.wdr.diecezjakrakow.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama