Nowy numer 29/2021 Archiwum

Zmiana czasu, zmiana rejsów

W nocy z soboty na niedzielę (z 24 na 25 marca) branża lotnicza rozpoczęła sezon letni. Pasażerowie Kraków Airport mogą skorzystać z oferty 102 połączeń.

- Połączenie LOT-u ze stolicą Węgier - Budapesztem, daje możliwość kontynuowania podróży do Nowego Jorku. Od maja startuje drugie połączenie na Ukrainę - Odessa. W ofercie pozostaje Kijów, z którego można zaplanować urlop w Tbilisi czy Kolombo na Sri Lance. Dobrą wiadomością dla małopolskiego biznesu jest też zwiększenie częstotliwości połączeń LOT-u do Chicago - mówi Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport.

W sezonie letnim połączenia do stolicy Małopolski oferuje 21 przewoźników. Inaugurację sezonu Lato 2018 otworzy poniedziałkowy (26 marca) lot Norwegian do Helsinek w Finlandii. Dzień później Ryanair poleci po raz pierwszy do Burgas w Bułgarii. Już od 8 kwietnia, pasażerowie będą mogli korzystać z połączenia flydubai do największego miasta Zjednoczonych Emiratów Arabskich - Dubaju.

Począwszy od 28 kwietnia do oferty Kraków Airport powróci połączenie z Węgrami. Oferta LOT-u pozwoli  pasażerom z południa Polski na zwiedzenie jednej z najważniejszych metropolii Europy Środkowej oraz na przesiadki w Budapeszcie na rejsy dalekodystansowe narodowego przewoźnika do Stanów Zjednoczonych (Nowy Jork i Chicago).

Co ciekawe, rozpoczęcie sezonu letniego w lotnictwie zbiegło się ze zmianą czasu, z zimowego na letni.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama