Nowy numer 3/2021 Archiwum

Nowohucka Droga Krzyżowa już w niedzielę

Uczestnicy wieczornego nabożeństwa przejdą 25 marca drogę od pallotyńskiej parafii Matki Bożej Pocieszenia (ul. Bulwarowa) do opactwa cystersów w Mogile.

Droga Krzyżowa rozpocznie się o godz. 19. Będzie jej przewodniczył abp Marek Jędraszewski, który w specjalnym nagraniu zachęca do udziału w nabożeństwie. Podkreśla w nim, że tegoroczna Nowohucka Droga Krzyżowa będzie wyjątkowa.

- Przeżywamy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wtedy mówiono, że Polska zmartwychwstała - mówi abp Jędraszewski. - Polska zmartwychwstała, chociaż nie miała prawa zmartwychwstać. Dlatego chcemy na nadzieje tych sześciu pokoleń Polaków, związanych z czasem rozbiorów, spojrzeć poprzez Chrystusa, a dokładnie poprzez Jego cierpienia, poprzez Jego drogę na krzyż, ale ostatecznie ku zmartwychwstaniu - zaznacza metropolita krakowski.

- W związku z tym, że będzie to bardzo głębokie wprowadzenie w Wielki Tydzień, w obchody Triduum Paschalnego, ale także w obchody stulecia niepodległości, wszystkich bardzo serdecznie zapraszam do udziału w tej Drodze Krzyżowej - zachęca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama