Nowy numer 29/2021 Archiwum

Z Bogiem można pięknie żyć

Ponad 250 osób uczestniczyło od 23 do 25 marca w XVI Forum Młodych Archidiecezji Krakowskiej odbywającym się pod hasłem: "Nie bój się...".

W ramach trzydniowego spotkania młodzież uczestniczyła w konferencjach, warsztatach, Mszach św. czy modlitwie brewiarzowej. W sobotę z młodymi spotkał się bp Damian Muskus, który podziękował im za to, że chcą z Jezusem uczyć się szacunku do bliźniego oraz odważnego i miłosiernego życia. - Te dni bycia razem nakłaniają nie tyle do tego, żebyście się nie bali, ale żebyście byli odważni. Niech ta odwaga wyraża się w codziennym przyznawaniu się do Jezusa i świadczeniu o nim. To nie jest proste, bo często człowiek naraża się tym na przykrości czy kpiny - mówił bp Muskus.

Zachęcił uczestników Forum Młodych do pozytywnego patrzenia na świat, do poznawania swoich ograniczeń i ich przezwyciężania. - Życzę wam, żebyście nigdy nie zgubili Chrystusowej wolności - podkreślił.

W niedzielę młodzież uczestniczyła w katedrze na Wawelu we Mszy św., której przewodniczył abp Marek Jędraszewski.

Uczestnicy weekendowego Forum w Krakowie przyznawali, że to czas, w którym "ładują duchowe akumulatory". - To bardzo ważne, aby mieć siłę w dzisiejszym świecie przyznawać się do Boga. Nie jest to jednak łatwe. Widok tylu młodych, którzy wyznają podobne wartości w życiu, bardzo wzmacnia i daje niezwykłą radość - przyznała Karolina.

Jak dodał ks. Grzegorz Feluś, współorganizator wydarzenia, celem Forum było przekonanie młodych, że z Bogiem można pięknie żyć. - Oni potrzebują jasnego świadectwa. A jeśli mogą doświadczyć tego, że ich rówieśnicy starają się żyć Ewangelią, to jest to dla nich niezwykle cenne. Mamy nadzieję, że czas na tegorocznym Forum sprawił, że będą coraz odważniej przyznawać się do swojej wiary w Boga i w niej wzrastać - podsumował.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama