Nowy numer 30/2021 Archiwum

Podaj dobro dalej

Jeszcze tylko do piątku 30 marca można nadsyłać zgłoszenia do ogólnopolskiego projektu realizowanego przez Fundację im. Heleny Kmieć i Szkołę Podstawową nr 4 w Zambrowie.

Projekt "Podaj dobro dalej" ma pokazać najmłodszym, że każdy może pomagać drugiemu człowiekowi i nie ważne, ile ma się lat. Udział w nim mogą wziąć uczniowie szkół podstawowych oraz grupy pozaszkolne (dzieci z klas IV-VII należące np. do świetlic czy oaz).

- Chcemy uświadomić dzieciom, że pomaganie jest czymś zupełnie naturalnym, a wokół nas mamy wiele osób, które tej pomocy potrzebują, tylko trzeba poświęcić im trochę swojego czasu - tłumaczą organizatorzy.

Każda zgłoszona do projektu grupa musi więc przygotować wraz z opiekunem akcję społeczną i udokumentować swoje działania poprzez film lub prezentację multimedialną. 10 grup z najlepszymi ocenami dostanie zaproszenie na galę laureatów, podczas której zostanie wręczona nagroda główna - wyjazd na wolontariat zagraniczny.

Pomysł projektu narodził się w Szkole Podstawowej nr 4 w Zambrowie, gdzie dwie nauczycielki: Anna Jasińska i Edyta Kossakowska-Wołpiuk zainspirowane życiem śp. Heleny Kmieć postanowiły dalej przekazywać jej dobro i stworzyć projekt, który będzie to umożliwiał.

Oprócz inicjatywy "Podaj dobro dalej" fundacja, która powstała we wrześniu 2017 r., realizuje też program stypendialny dla najbardziej potrzebujących dzieci z Boliwii, Zambii i Filipin. Za ważny cel postawiła sobie także m.in. promowanie osoby i charyzmatu Helenki w mediach oraz poprzez świadectwa osób z nią związanych, tworzenie interaktywnej bazy zdjęć, filmów i utworów Helenki oraz tworzenie zaplecza informacyjnego związanego ze spotkaniami, czuwaniami i Mszami św. w intencji Helenki.

Więcej o fundacji, która swoją siedzibę ma w Trzebini, można przeczytać w tekście: Tragedia przekuta w dobro.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama