Dochód z płyty "naRodziny?" zespołu Jaspis będzie przeznaczony m.in. na zakup różańców z relikwiami II stopnia misjonarzy-męczenników z Pariacoto dla więźniów, którzy chcą włączyć się w modlitewną "Krucjatę różańcową w obronie przed terroryzmem".
- Z osobami osadzonymi w zakładach karnych będziemy modlić się o rozsądek i opanowanie dla osób dopuszczających się aktów terrorystycznych - tłumaczy franciszkanin br. Jan Hruszowiec, promotor kultu męczenników.
Płytę można nabyć w sklepie internetowym, a więcej informacji o akcji można znaleźć na www.jaspis.com.pl.
Kult błogosławionych misjonarzy męczenników z Pariacoto Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka rozwija się bardzo dynamicznie. Od dnia beatyfikacji (5 grudnia 2015 r.) do dziś po całym świecie rozeszło się ponad 270 tys. obrazków i ponad 47 tys. różańców z relikwiami drugiego stopnia. Franciszkanie w relikwiach pierwszego stopnia znaleźli się w 234 świątyniach w kraju i za granicą.
5 maja 2016 roku ordynariusz krakowskich franciszkanów o. Marian Gołąb przed cudownym obrazem Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla zainicjował krucjatę modlitewną o pokój na świecie i zachowanie od terroryzmu.
- Skoro bł. Zbigniew i bł. Michał nie dali się zastraszyć terrorystom i stali się posłańcami pokoju aż do męczeństwa, to znaczy, że będą także - w tajemnicy świętych obcowania - wstawiać się za ludźmi i bronić ich przed skutkami narastającej fali terroryzmu - tłumaczył przełożony.
30 lipca 2016 r. podczas Światowych Dni Młodzieży do relikwii bł. Zbigniewa i bł. Michała, wystawionych na co dzień w Kaplicy Męki Pańskiej przy Franciszkańskiej 2 w Krakowie (bazylika św. Franciszka), pielgrzymował papież Franciszek. Ojciec Święty oddał cześć męczennikom i modlił się o pokój na świecie i ochronę przed terroryzmem.
Przystąpienie do "Krucjaty różańcowej w obronie przed terroryzmem" dokonuje się przez złożenie dobrowolnej osobistej deklaracji, którą można wysłać tradycyjnym listem (na adres: Krucjata Różańcowa w obronie przed terroryzmem; ul. Hetmana Żółkiewskiego 14; 31-539 Kraków) lub mailem na krucjata@franciszkanie.pl. Szczegóły można znaleźć na stronie www.krucjata.franciszkanie.pl.