Nowy numer 4/2021 Archiwum

Boże, daj mi pewną rękę i bystre oko przejdź do galerii

To początek modlitwy motocyklistów, którzy rozpoczęli wiosenny sezon od Mszy św. w Bukowinie Tatrzańskiej.

- Jesteśmy tu po to, aby z Bożym błogosławieństwem rozpocząć tegoroczny sezon. Starajmy się, aby zawsze podczas wypadów pamiętać o modlitwie, zwłaszcza tej niedzielnej. Prosimy Boga, aby dał nam pewną rękę i bystre oko, abyśmy nikomu nie wyrządzili żadnej krzywdy - mówił jezuita o. Jacek Hubicki z duszpasterstwa oo. jezuitów "Na Górce" w Zakopanem. Zakonnik zaprosił wszystkich motocyklistów do uczestnictwa w niedzielnych Mszach św., które są odprawiane właśnie dla motocyklistów w zakopiańskim kościele "Na Górce". Co tydzień Eucharystia rozpoczyna się o godz. 8.

Mszy św. przewodniczył ks. Władysław Pasternak, proboszcz parafii w Bukowinie Tatrzańskiej. Liturgię celebrowali także o. Jacek Hubicki oraz ks. Karol Paluch z parafii w Miętustwie. Obaj kapłani do Bukowiny przyjechali na własnych motorach. A te po Eucharystii zostały poświęcone, a właściciele otrzymali pamiątkowy obrazek z modlitwą kierowcy. "Nie pozwól Dawco życia, bym stał się przyczyną śmierci lub kalectwa, a także zachowaj od nieszczęścia i wypadku" - brzmi fragment modlitwy.

Wiosenne spotkanie motocyklistów w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bukowinie Tatrzańskiej odbyło się już po raz piąty. Zapoczątkowane przez grupę przyjaciół z roku na rok przyciąga większą liczbę motocyklistów. W tym roku na przykościelnym parkingu zameldowało się blisko 300 motocyklistów.

W organizacji spotkania w Bukowinie Tatrzańskiej dopomogli funkcjonariusze Komisariatu Policji w Bukowinie Tatrzańskiej oraz Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem.

Z Bukowiny Tatrzańskiej niektórzy motocykliści pojechali prosto na Jasną Górę, gdzie 8 kwietnia odbędzie się Zlot Gwiaździsty w Częstochowie.

Kolejne spotkanie motocyklistów z rejonu Podhala, Spisza i Orawy już 1 maja w sanktuarium Matki Boskiej Ludźmierskiej.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama