Nowy numer 45/2018 Archiwum

Aukcja sztuki dla Szlachetnej Paczki

Licytacja prac, które były wystawione w Muzeum Narodowym w Krakowie, odbędzie się 12 kwietnia.

- Chcemy nauczyć Polaków inwestowania w sztukę, uwrażliwić ich na piękno i na drugiego człowieka - mówi ks. Jacek Stryczek, pomysłodawca projektu "Sztuka Teraz" i twórca Szlachetnej Paczki.

- Budujemy modę na kupowanie sztuki, by Polska mogła stać się krajem ludzi kreatywnych, ludzi tworzących, takich, którzy pięknem chcą zmieniać świat - dodaje.

Na czwartkowej aukcji wystawione zostaną prace ponad 100 młodych artystów uczestniczących w projekcie - m.in. Adama Bakalarza, do którego należy rekord aukcyjny ubiegłorocznej edycji "Sztuki Teraz" (32 tys. zł), Edgara Bąka, jednego z najczęściej nagradzanych polskich grafików, czy Weroniki Gęsickiej, fotografki, która publikuje w najbardziej prestiżowych magazynach na świecie.

- To okazja do zaprezentowania swoich prac szerokiemu gronu odbiorców i możliwość porozmawiania o nich. Dla każdego twórcy takie spotkania są ważne i cenne, mogą stanowić źródło inspiracji dla dalszej twórczości lub weryfikacji dotychczasowych osiągnięć - uważa Andrzej Szczerski, dyrektor ds. naukowych Muzeum Narodowego w Krakowie.

Licytacja, którą poprowadzi Wojciech Śladowski z Polskiego Domu Aukcyjnego rozpocznie się 12 kwietnia o godz. 19 w Pałacu Czeczotki w Krakowie (róg ulic św. Anny i Wiślnej).

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy