Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Tam, gdzie mieszka Bóg

17 kwietnia w Cinema City "Bonarka" odbędzie się specjalny pokaz pierwszego w historii filmu z udziałem papieża - Ojca Świętego Franciszka. Dla naszych Czytelników mamy 5 podwójnych zaproszeń.

"Dziękuję za waszą odwagę. Jestem przekonany, że ten film będzie małym ziarenkiem, ale podobnie jak ziarno gorczycy, o którym mówi Ewangelia, będzie ono wzrastać" - napisał papież w specjalnym liście przesłanym twórcom filmu "Tam, gdzie mieszka Bóg" przed pierwszą jego projekcją, która odbyła się - na życzenie Ojca Świętego - w Watykanie.

Wierzy on bowiem, że kino może być znakomitym medium do rozprzestrzeniania katolickich wartości wśród wszystkich, a przede wszystkim wśród dzieci i młodzieży.

W obsadzie "Tam, gdzie mieszka Bóg" znaleźli się obiecujący aktorzy dziecięcy oraz sam papież Franciszek, który uczestniczył w pracach nad filmem od samego początku.

- Nasz film wyrósł z pragnienia papieża, aby przez ten obraz przekazać dzieciom wiadomość od Jezusa - mówi współreżyser filmu Graciela Rodriguez.

- Papież Franciszek zawsze powtarza, że musi dotrzeć ze swoim przesłaniem do wszystkich. Doskonale zdaje sobie sprawę, że dzieci uwielbiają oglądać filmy. Jest bardzo nowoczesną osobą - dodaje producent Andrea Iervolino.

Jeszcze zanim rozpoczęła się produkcja "Tam, gdzie mieszka Bóg", Franciszek przeczytał scenariusz, napisany przez G. Rodriguez po szerokich konsultacjach z biskupem Eduardem Garcią. Przygotowanie planu zdjęciowego, w tym rozmieszczenie kamer w Watykanie przy tamtejszych rygorystycznych względach bezpieczeństwa, zajęło cały dzień. Sam proces filmowania Franciszka przebiegł jednak szybko i sprawnie.

- Papież przemówił własnymi słowami. Wyjaśniliśmy mu tylko historię, a dalej poszło jak z płatka. On nie jest aktorem. Jest sobą. Tak że jest prawdziwy, co jest bardzo ważne - opowiada producent.

A. Iervolino swoim filmem poniekąd spłaca dług wobec Kościoła. Swój pierwszy film producent nakręcił bowiem w wieku 15 lat właśnie przy pomocy lokalnej parafii, która użyczyła mu kostiumów i atelier. - Teraz miałem okazję zrobić film ze specjalnym udziałem papieża. Dla mnie to najważniejsza rzecz, jaką mogę zrobić w swoim życiu - wyznaje.

"Tam, gdzie mieszka Bóg" to oparta na historiach z Biblii, dedykowana dzieciom opowieść o nadziei, wierze i odwadze. Jej główny bohater - mały Andrew - ucieka z domu, by odszukać położone w górach sanktuarium Jezusa. W ślad za chłopcem wyrusza czwórka jego oddanych szkolnych przyjaciół. Razem przeżyją wiele niezapomnianych przygód na leśnym szlaku. Zrozumieją też, że z Bożą pomocą są w stanie stawić czoła największym przeciwnościom.

Pokaz specjalny filmu odbędzie się we wtorek 17 kwietnia o godz. 19 w Ciemna City "Bonarka". Dla naszych Czytelników mamy 5 podwójnych zaproszeń na to wydarzenie. By je otrzymać, wystarczy napisać do nas pod adres: krakow@gosc.pl (na zgłoszenia czekamy do poniedziałku 16 kwietnia, do godz. 12), podając swoje imię, nazwisko i numer telefonu.

Tam, gdzie mieszka Bóg   Film wejdzie na ekrany kin 20 kwietnia Materiały prasowe

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama