Nowy numer 39/2020 Archiwum

Kraków dla Aleppo - Kurs na Dobro!

Pod takim hasłem w najbliższą niedzielę 15 kwietnia ruszają comiesięczne rejsy po Wiśle, z których dochód zostanie przekazany na akcję "Mleko dla Aleppo".

Godzinne rejsy będą się odbywały w każdą pierwszą niedzielę miesiąca (do września włącznie) i są owocem współpracy Papieskiego Stowarzyszenia "Pomoc Kościołowi w Potrzebie" i Krakowskiej Grupy "Amnis". Za każdym razem będą się rozpoczynały o godz. 11, a statek będzie wypływał z Przystani Wawel.

Jak zapowiadają organizatorzy, podczas rejsów można będzie się dowiedzieć, jak wygląda aktualna sytuacja w Syrii. Zostaną też przypomniane najważniejsze wypowiedzi św. Jana Pawła II.

Bilety na rejsy można kupić w krakowskim biurze Papieskiego Stowarzyszenia "Pomoc Kościołowi w Potrzebie", czyli w Polach Dialogu (ul. Stradomska 6) oraz na Przystani Wawel (Bulwar Czerwieński). Rezerwacji można również dokonać za pomocą strony internetowej www.e-statek.pl ("Rejs Papieski"). Większe grupy młodzieżowe, parafialne, wspólnoty proszone są o wcześniejszy kontakt.

Całkowity dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na projekt PKwP "Mleko dla Aleppo". Dzięki zebranym pieniądzom możliwe będzie dostarczenie mleka syryjskim dzieciom, które nie ukończyły 10. roku życia (program obejmuje ok. 2850 maluchów).

Patronat honorowy nad rejsami objął abp Marek Jędraszewski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama