Nowy numer 38/2018 Archiwum

Nasze ciało opowiada o miłości Boga

- Błagam was na kolanach: studiujcie teologię ciała Jana Pawła II - mówił w Wadowicach Christopher West z USA.

Znany popularyzator nauczania św. Jana Pawła II był 15 kwietnia gościem kolejnego spotkania z cyklu "Małżeństwo - projekt na całe życie", zorganizowanego w 50. rocznicę ogłoszenia przez Pawła VI encykliki "Humanae Vitae" (to także 50. rocznica powstania Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej).

- Jan Paweł II tłumaczy, że nasze ciała mówią językiem, który opowiada o życiodajnej miłości Boga, który ma pokazywać miłość Chrystusa do Jego Kościoła - wyjaśniał C. West, podkreślając znaczenie teologii ciała według papieża Polaka.

Jak zapewnił, to właśnie dzięki niej możliwe jest zrozumienie i wcielenie w życie nauczania z "Humanae Vitae". Jego zdaniem, bez całościowej wizji człowieka, którą przekazywał św. Jan Paweł II, encyklika Pawła VI "będzie postrzegana tylko jako zestaw bardzo trudnych reguł".

O tym, jak ważna jest teologia ciała, C. West opowiadał także w osobistym świadectwie. Mówił o tym, że w latach 80. ubiegłego wieku opuścił Kościół katolicki właśnie ze względu na treść "Humanae Vitae". - Wróciłem w latach 90., ponieważ odkryłem wyjaśnienie tej encykliki w nauczaniu Jana Pawła II - mówił. - Błagam was na kolanach: studiujcie teologię ciała Jana Pawła II. Ona rozprzestrzenia się po całym świecie. Byłoby bardzo smutne, gdybyście tutaj, w Polsce, się tego nie podejmowali - zachęcał C. West.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma