Nowy numer 39/2020 Archiwum

Informatyka dla małych i dużych

W niedzielę 22 kwietnia w krakowskiej Akademii "Ignatianum" (ul. Kopernika 26) odbędą się "Rodzinne Warsztaty Robotyki".

Wśród propozycji dla dorosłych są zajęcia dotyczące m.in. rozwijania talentów dziecka, ale także np. tworzenia map myśli. Z kolei dla dzieci przygotowano m.in. zajęcia "Narysuj zawód przyszłości" czy budowanie "Centrum Sterowania Wszechświatem" z klocków lego. Będą także warsztaty z robotyki czy kreatywnej nauki angielskiego (nawet dla 5-latków).

"Specjaliści są zgodni - nastolatek który spotka »mistrza«, jest znacznie bardziej zmotywowany do zgłębiania matematyki czy fizyki, ponieważ widzi ciągłość zajęć szkolnych ze swoją przyszłością i technologią, która go fascynuje" - zachęcają organizatorzy wydarzenia.

Wśród gości, którzy poprowadzą niedzielne wykłady i warsztaty, znaleźli się m.in. Jarosław Gracel z zajmującej się robotyką firmy Astor, Piotr Marczydło (informatyk, który pracuje przy autonomicznych pojazdach dla firmy z USA), Marcin Konik-Korn (przedstawiciel zarządu firmy budowlanej stosującej projektowanie 3D), dr Tomasz Stachura oraz naukowcy z "Ignatianum".

Udział w części wydarzeń jest bezpłatny, koszt innych to 55 zł (ich uczestnicy otrzymują specjalną koszulkę i pendrive'a). Na wszystkie warsztaty można się zapisać przez stronę internetową krainatworczosci.pl/zapisy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama