Nowy numer 39/2020 Archiwum

Człowiek nowy w cenie

W Choczni 22 kwietnia świętowano 40-lecie Ruchu Światło–Życie w parafii Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

Kazanie podczas jubileuszowej, niedzielnej Mszy św. wygłosił ks. Jan Nowak, pierwszy moderator, który w 1978 roku zakładał Ruch Światło–Życie w Choczni. – Oaza jest miejscem, które pokazuje, że warto zaufać Chrystusowi – mówił. – Później taki człowiek jest potrzebny wszędzie – w ojczyźnie, w rodzinie. Wszędzie szukają takiego człowieka i to jest niebywałe. Dzisiaj, jak i 40 lat temu, zawsze jest potrzebny człowiek nowy, pełen życia z Bogiem, człowiek pełen radości.

– Każdy, kto był związany z oazą, przez Chocznię musiał przejechać – jeśli nie podczas rekolekcji, to w trakcie dni wspólnoty – zaznaczył ks. Mikołaj Niedojadło z diecezjalnego Duszpasterstwa Ruchu Światło–Życie. Przypomniał, że w Choczni nie tylko działała oaza, ale przez wiele lat znajdował się tu ośrodek, w którym odbywały się rekolekcje wakacyjne.

Po Eucharystii obecni i dawni oazowicze oraz księża moderatorzy spotkali się w Domu Katolickim. – W oazie i od ks. Jana nauczyłam się czegoś pięknego – mojego indywidualnego kontaktu z Bogiem. To jest dla mnie najważniejsze i najpiękniejsze – wspomina Jolanta Wójcik, która do wspólnoty w Choczni należała w czasach ks. Nowaka. Dodaje, że jej formacja w Ruchu Światło–Życie przypadła na trudne lata 80. – Wtedy to była rzeczywiście oaza czegoś dobrego, pięknego, mądrego. Ta formacja, w której tu uczestniczyliśmy, zaważyła na wszystkich naszych kolejnych latach, na tym wszystkim, co dzieje się z nami, z naszymi rodzinami, z naszymi wyborami. To jest piękne – mówi.

O 40-leciu Ruchu Światło–Życie w Choczni szerzej napiszemy w kolejnym numerze „Gościa Krakowskiego”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama