Nowy numer 39/2020 Archiwum

Akatyst w Prokocimiu

W sobotę 28 kwietnia o godz. 19 w kościele Matki Bożej Dobrej Rady w Krakowie-Prokocimiu (al. Dygasińskiego 44a) zabrzmi "Akatyst ku czci Bogurodzicy". Wstęp wolny.

W świątyni wystąpi Chór "Oktoich", działający przy wrocławskiej Cerkwi Świętych Cyryla i Metodego.

Jak podkreślają organizatorzy, chór brał udział nie tylko w licznych uroczystościach cerkiewnych, ale także w nabożeństwach ekumenicznych, m.in. z udziałem Jana Pawła II. Idea ekumenizmu przyświeca także organizatorom koncertu. "Pragniemy poszukiwać tego, co łączy, a nie tego, co dzieli. Mamy nadzieję, że planowane przez nas wydarzenie dostarczy wszystkim niezapomnianych przeżyć duchowych i artystycznych" - podkreślają.

Będzie to już drugi koncert z cyklu "Muzyka i Sacrum" - w roku 2018 zaplanowano ich siedem. Odbędą się m.in. koncert z okazji 100-lecia niepodległości oraz koncert charytatywny na rzecz Fundacji "Wyspy Szczęśliwe".

"W społeczności lokalnej istnieje potrzeba kontaktu z kulturą wysoką. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, zaplanowano cykl koncertów, które poprzez dobór odpowiedniego repertuaru przybliżą słuchaczom piękno muzyki, a zarazem pomogą w przeżywaniu sacrum" - zachęcają organizatorzy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama