Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Egzorcysta o egoizmie przejdź do galerii

Znany duszpasterz i egzorcysta - sercanin ks. Michał Olszewski - opowiadał nowotarskiej młodzieży o walce z egoizmem. Mówił, że to jedno z największych zagrożeń duchowych współczesnego świata.

Ks. Olszewski gościł w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu.

- Egoizm to niewątpliwie jedno z ważnych zagrożeń współczesnego świata. Przechodzimy obok drugiego człowieka, nie reagujemy. Sam miałem nie tak dawno bardzo symboliczną sytuację. Przechodziłem ulicą, widziałem Cygankę z dzieckiem, zatrzymałem się, chciałem ją pobłogosławić. Miała bardzo brudne czoło. Wyobraźcie sobie, że zrezygnowałem. Ten obraz ciągle do mnie powraca - opowiadał ks. Olszewski.

Znany duszpasterz przyznał, że w walce z egoizmem ważne jest to, abyśmy potrafili się przyznać do błędu. - Jezus każdego z nas wyciągnie ze słabości, ale my musimy tego chcieć. Zatrzymanie się na ulicy przy kimś, kto potrzebuje pomocy, na chwilę rozmowy, nigdy nam nie zrujnuje kariery, a spowoduje, że nasze serca będą spokojne - podkreślał sercanin.

I LO im. S. Goszczyńskiego w Nowym Targu to szkoła z tradycjami. W gronie absolwentów są m.in. kard. Stanisław Dziwisz i ks. prof. Józef Tischner.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama