Nowy numer 3/2021 Archiwum

Salezjańskie igrzyska czas zacząć

W Krakowie będzie ze sobą rywalizowało ok. 1800 uczestników XXIX Światowych Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej.

To podopieczni salezjańskich placówek z prawie 30 krajów - m.in. z Rosji, Białorusi, Ukrainy, Mołdawii, Zambii, Tanzanii, Republiki Środkowej Afryki, Brazylii, a także z Syrii.

- To młodzież z samego Aleppo. Ich udział szczególnie nas cieszy - mówi ks. Marcin Kaznowski SDB. - Dla nich pobyt tutaj ma kapitalne znaczenie terapeutyczne - emocjonalne i duchowe. Ta młodzież nie zna świata innego niż świat bomb, nienawiści, niepewności - dodaje salezjanin.

W igrzyskach, które już po raz drugi odbywają się w Krakowie, wezmą udział zarówno chrześcijanie, jak i muzułmanie.

- Nasze domy wychowawcze, oratoria są otwarte dla wszystkich. Stawiamy pewne warunki, ale na boisko wstęp ma każdy - zaznacza ks. Kaznowski. - Co ciekawe, najwięcej muzułmanów przyjechało do nas z Belgii - mówi.

Oficjalne rozpoczęcie XXIX Światowych Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej będzie miało miejsce w niedzielę 29 kwietnia. Po Mszy św. w kościele św. Stanisława Kostki (Kraków, ul. Konfederacka 6, godz. 16.45) odbędzie się przemarsz do Auditorium Maximum (ul. Krupnicza 33). Tam ok. godz. 19 igrzyska zostaną uroczyście otwarte.

W kolejnych dniach rozgrywki w piłce nożnej, siatkówce, koszykówce i tenisie stołowym będą się odbywały w krakowskich obiektach sportowych - dokładne lokalizacje i harmonogram można znaleźć na stronie internetowej salos.donbosco.pl.

Uczestnicy będą także wspólnie się modlili i poznawali Kraków oraz jego okolice. Igrzyska zakończy natomiast - otwarty dla wszystkich, podobnie jak rozgrywki - piknik w Parku Edukacji Globalnej "Wioski Świata" (ul. Tyniecka 39), który rozpocznie się 2 maja o 17.00.

Wcześniej - w samo południe tego samego dnia - na krakowskim Rynku Głównym odbędzie się ewangelizacyjny flash-mob. - Szczegóły to na razie tajemnica - mówi ks. Marcin Kaznowski SDB.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama