Nowy numer 8/2021 Archiwum

Kolejka na Kasprowy będzie nieczynna

Przed nami ostatni narciarski weekend tego sezonu na Kasprowym Wierchu. Od 1 maja zmienią się godziny kursowania kolejki, a od 7 do 15 maja kolejka będzie nieczynna!

Jeśli chcecie jeszcze w tym sezonie zjechać na nartach z Kasprowego Wierchu, musicie się spieszyć! Do 29 kwietnia będzie czynna trasa w Dolinie Gąsienicowej. Ze względu na coraz wyższe temperatury w górach i coraz mniej zalegającego śniegu na trasie sezon narciarski dobiega końca.

Pomimo ciepłej, wiosennej pogody, jest jeszcze w naszym kraju miejsce, w którym możemy zjechać na nartach. Do tego w warunkach wysokogórskich i na naturalnym śniegu! To Kasprowy Wierch, gdzie dla wszystkich miłośników alpejskich zjazdów do 29 kwietnia funkcjonuje trasa w Dolinie Gąsienicowej.

- To był bardzo udany sezon narciarski. Kasprowy Wierch odwiedziło wielu narciarzy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także zimowe zawody, takie jak No Limit Kasprowy czy Puchar Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim. Dziękujemy wszystkim narciarzom, którzy odwiedzili w tym sezonie Kasprowy Wierch i pozostałe ośrodki narciarskie PKL - mówi Patryk Białokozowicz z Polskich Kolei Linowych.

Na Kasprowym Wierchu sezon zimowy trwa najdłużej w Polsce. Miłośnicy narciarstwa mogą szusować tu przez pół roku. Szczyt jest również jedynym miejscem w kraju, gdzie turyści mogą jeździć w warunkach wysokogórskich i na naturalnym śniegu. Do dyspozycji mają dwie trasy, które są obsługiwane przez koleje krzesełkowe.

Kasprowy Wierch warto odwiedzić także latem. Na szczyt turystów zabiera jedyna w Polsce wysokogórska kolej linowa. Ale to tylko część atrakcji, z których warto skorzystać. Ze szczytu można podziwiać wyjątkową tatrzańską przyrodę i wyruszyć na wędrówkę jednym z górskich szlaków.

Na Kasprowym Wierchu znajdują się również najwyżej położone budynki w Polsce. Pierwszym, który warto odwiedzić jest restauracja "Poziom 1959" - nazwa nawiązuje do wysokości, na jakiej się znajduje. Można tu spróbować lokalnych przysmaków, podziwiając jednocześnie górskie widoki.

W budynku górnej stacji kolei działa także sklep. Można w nim kupić m.in. pamiątkowe gadżety oraz ubrania. Wszystkie zostały zaprojektowane na specjalne zamówienie Polskich Kolei Linowych oraz wyprodukowane w Polsce. Cała kolekcja sygnowana jest nazwą "Kasprowy Wierch".

Od 1 maja zmieniają się godziny kursowania kolei. Kolejka będzie czynna w godz. 8.00-18.30. Ostatnia jazda powrotna o godz. 16.30. Między 7 a 15 maja będzie się odbywał sezonowy przegląd, podczas którego kolej będzie nieczynna.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama