Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Szybka podróż do Budapesztu

Można już korzystać z bezpośredniego połączenia lotniczego z Krakowa do stolicy Węgier.

Pierwszy samolot z Krakowa do Budapesztu wystartował w sobotę 28 kwietnia o 7.55. Rozkładowy czas przelotu to 1 godzina i 5 minut. Rejsy powrotne z Budapesztu do Krakowa zaplanowane są na 9.35.

Do końca sezonu letniego, czyli do 27 października, na trasie Budapeszt-Kraków do dyspozycji pasażerów będzie sześć rejsów w tygodniu, we wszystkie dni oprócz czwartków. Loty odbywają się na pokładzie samolotu bombardier Q400.

- Połączenie lotnicze pomiędzy Krakowem a Budapesztem jest dla nas ważne. Węgier, który planuje podróż do Polski, w pierwszej kolejności pomyśli o miejscu szczególnym - Krakowie, a następnie o Zakopanem i innych atrakcyjnych miejscach w Małopolsce. Dzisiejsza inauguracja rozszerza także możliwość współpracy turystycznej i gospodarczej pomiędzy Węgrami a Polską - podkreśla Adrienne Körmendy, konsul generalny Republiki Węgierskiej.

- Dzięki bezpośredniemu połączeniu do Budapesztu co najmniej dwukrotnie skróci się czas podróży lotniczej między tym miastem w Krakowem - komentuje Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport.

Połączenie pozwoli też pasażerom z południa Polski na wygodne przesiadki w Budapeszcie na nowe rejsy dalekodystansowe LOT do Stanów Zjednoczonych. Od 3 maja polski przewoźnik rozpocznie regularne loty z Budapesztu do Nowego Jorku, a od 5 maja do Chicago. 

Uruchomienie nowego połączenia do Budapesztu to nie koniec dobrych wiadomości dla pasażerów korzystających z lotniska w Krakowie. Zgodnie z zapowiedziami, LOT zwiększa częstotliwość bezpośrednich rejsów między Krakowem a Chicago. Odbywać się one będą w poniedziałki i piątki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama