Nowy numer 42/2019 Archiwum

Patriotyczne śpiewanie

Już jutro, 3 maja, na Małym Rynku w Krakowie pod hasłem: "Majowa Jutrzenka" odbędzie się 68. Lekcja Śpiewania.

Lekcje Śpiewania to już prawdziwa krakowska tradycja. - To wyjątkowy czas, kiedy widzowie stają się jednocześnie artystami. Daje im to poczucie wyjątkowej satysfakcji i dlatego z roku na rok nasza inicjatywa cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem krakowian i przyjezdnych - mówi Waldemar Domański, dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki, pomysłodawca wydarzenia.

68. Lekcja Śpiewania rozpocznie się w czwartek, w Święto Konstytucji 3 Maja, o godz. 17 na Małym Rynku. Tematem kolejnej lekcji z udziałem artystów kabaretu Loch Camelot i śpiewającej publiczności będą pieśni związane z obchodzonym świętem oraz inne utwory patriotyczne.

- Śpiew to forma wymiany myśli i dialogu, kiedy w tym samym momencie wszyscy mówią to samo, co przecież rzadko zdarza się w codziennym życiu. Myślę, że Lekcje Śpiewania stwarzają możliwość zbudowania wyjątkowej wspólnoty i to w dodatku bardzo radosnej, która miłość do ojczyzny wyraża poprzez muzykę - podkreśla W. Domański.

Na 68. Lekcję Śpiewania zaprasza też mieszkańców i turystów prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski. Jego kancelaria przygotowała z tej okazji 4000 bezpłatnych śpiewników, które będzie można odebrać na początku koncertu. Można je także pobrać pod adresem: www.bibliotekapiosenki.pl.

Wydarzenie poprowadzą Waldemar Domański oraz Ewa Kownacka. Przybyli będą mogli sobie przypomnieć melodie i słowa takich utworów, jak "Mazurek Trzeciego Maja", "Chłopcy Krakowiacy" czy "Dobranoc, Ojczyzno".

Co ciekawe, krakowskie Lekcje Śpiewania to przewrotna forma koncertu polegająca na tym, że to nie artyści, ale publiczność jest głównym wykonawcą. Lekcje odbywają się zarówno z okazji wydarzeń patriotycznych, jak i okolicach Bożego Narodzenia, kiedy to wszyscy wspólnie śpiewają kolędy. Związany z tym wydarzeniem od samego początku krakowski teatr Loch Camelot wspiera wszystkich w śpiewaniu, podając odpowiednią tonację i linię melodyczną.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL