Nowy numer 42/2019 Archiwum

XXVI Przednówek w Polanach przejdź do galerii

Przegląd grup rodzinnych i przegląd "muzyk" rodzinnych to nowe kategorie XXVI Przednówka w Polanach, który odbył się w niedzielę 6 maja w Kościelisku.

Przednówek poprzedziła wieczorna zabawa góralska w Domu Ludowym w Kościelisku. Zaś niedziela obfitowała w wiele atrakcji. Wydarzenie rozpoczęła Msza św. w miejscowym kościele. Po wspólnej modlitwie odbył się paradny przejazd zaprzęgów konnych wraz z uczestnikami przez wieś pod Dom Ludowy w Kościelisku. Tam, z udziałem władz samorządowych, przedstawicieli Związku Podhalan, oficjalnie otworzono XXVI Przednówek w Polanach.

Pierwszy na scenie pojawił się dziecięcy zespół góralski działający przy Przedszkolu Niepublicznym w Witowie. Tuż potem rozpoczęły się regulaminowe przeglądy grup rodzinnych, "muzyk" rodzinnych, gry na instrumentach pasterskich, śpiewu pasterskiego i muzyk góralskich.

Kiedy jury obradowało, na scenie pojawił się Zespół Pieśni i Tańca "Pieniny" z Krościenka i grupa "Polaniorze" z Kościeliska. Z liczną publicznością i regionalnymi artystami (było ich około 200) spotkał się prof. Józef Kąś, autor ilustrowanego Leksykonu Gwary i Kultury Podhalańskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL