Nowy numer 42/2019 Archiwum

Przełożeni zakonni i rektorzy zakonnych seminariów duchownych w Krakowie

Zebranie plenarne potrwa 15 i 16 maja. Wezmą w nim udział m.in. abp José Rodríguez Carballo OFM i abp Salvatore Pennacchio.

Na zebranie plenarne przybędą abp José Rodríguez Carballo OFM,sekretarz watykańskiej Kongregacji Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego oraz abp Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce.

Pierwszy dzień spotkania poświęcony będzie wyzwaniom stojącym przed osobami konsekrowanymi w Polsce. Abp José Rodríguez Carballo będzie mówił o przesłaniu dokumentu kongregacji "Młode wino, nowe bukłaki" w kontekście obecnego stanu życia konsekrowanego w Polsce.

Następnie odbędzie się dyskusja panelowa osób konsekrowanych i przedstawicieli Episkopatu na ten temat. Wezmą w niej udział bp Jacek Kiciński CMF, bp Jan Niemiec, o. Tadeusz Florek OCD, o. Paweł Kozacki OP i s. Dawida Ryll CSMA.

W drugim dniu obrad wyżsi przełożeni zakonni będą rozmawiać m.in. o nowych przepisach dotyczących ochrony danych osobowych w Kościele katolickim w Polsce w świetle nowego prawa Unii Europejskiej. Bliższych informacji dotyczących tych kwestii udzieli im ks. prof. Piotr Kroczek, Kościelny Inspektor Ochrony Danych Osobowych.

Z kolei rektorzy zakonnych seminariów duchownych spotkają się w tym czasie z biskupami Damianem Brylem i Jackiem Kicińskim CMF, aby wysłuchać informacji o aktualnym stanie przygotowań "Ratio Institutionis Sacerdotalis pro Polonia" i listu prefektów Kongregacji ds. Duchowieństwa oraz Kongregacji Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Konsekrowanego w kontekście wprowadzenia wykładów z zakresu teologii życia konsekrowanego i teologii Kościoła partykularnego.

Dwudniowe zebranie plenarne w Klasztorze Księży Zmartwychwstańców zakończy się Eucharystią pod przewodnictwem metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL