Nowy numer 38/2023 Archiwum

Nie żyje się na próbę... przejdź do galerii

Koncerty, warsztaty oraz przedstawienia teatralne złożyły się na program XIII Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej "Szukałem was...", który odbywał się w Zakopanem.

Prawie 200 uczestników poznawało nauczanie i biografię św. Jana Pawła II i rywalizowało o nagrody burmistrza Zakopanego w 4 kategoriach: teatr, muzyka, literatura i plastyka. Każdy z 4 festiwalowych dni rozpoczynała Eucharystia w zakopiańskich kościołach, a później czas wypełniały warsztaty i przesłuchania. Wieczorami odbywały się natomiast ciekawe koncerty - wystąpił m.in. góralski zespół im. Klimka Bachledy, a w ramach wieloletniej współpracy z księżmi salwatorianami na scenie pojawiła się też laureatka Festiwalu Piosenki Religijnej z Trzebnicy Monika Mendrok-Mika. Nie zabrakło też pełnego uwielbienia koncertu w wykonaniu Mate.O/Tu. Na koncercie finałowym, podczas którego wystąpili wszyscy laureaci, ogłoszone zostały także wyniki i rozdano nagrody.

Tegorocznemu festiwalowi towarzyszyło hasło: "Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę". - W roku 100. rocznicy odzyskania niepodległości te słowa św. Jana Pawła II nabierają szczególnego znaczenia. Ideą tej edycji festiwalu było więc przybliżenie młodym ludziom troski o patriotyczne wartości, zarówno w wymiarze duchowym, jak i artystycznym - mówi Leszek Dorula, burmistrz miasta.

Honorowym patronatem wydarzenie objęli metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski Krakowski, kard. Stanisław Dziwisz, ks. dziekan Bogusław Filipiak oraz ks. inf. Stanisław Olszówka. Opiekę duchową nad uczestnikami festiwalu sprawowali ks. Maciej Szeszko SDS i ks. Łukasz Anioł SDS. Festiwal, którego głównym organizatorem jest co roku zakopiański magistrat, współorganizowały także zakopiańskie parafie.

Szczegółowe wyniki i nazwiska laureatów można znaleźć na www.zakopane.eu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast