Nowy numer 4/2021 Archiwum

Trwają zapisy na "Vincentianę"

Ludzie, wiara i muzyka - te trzy hasła w najlepszy sposób opisują Przegląd Piosenki Religijnej "Vincentiana", który potrwa od 27 do 29 czerwca w Piekarach k. Krakowa.

Będzie to już 33. edycja imprezy gromadzącej co roku prawie pół tysiąca młodych osób z całej Polski, które chcą wyśpiewać swoją wiarę, spotkać się z drugim człowiekiem, a przede wszystkim z Panem Bogiem.

Historia tej inicjatywy sięga 1984 r., kiedy klerycy z seminarium Zgromadzenia Misji w Krakowie chcieli wyłonić najlepszy seminaryjny zespół muzyczny. Jak się okazało, pomysł trafił na podatny grunt i w kolejnych latach, oprócz kleryków, w "Vincentianie" wzięli udział młodzi z kilku okolicznych, misjonarskich parafii. Obecnie wydarzenie jest jednym z największych w Polsce przeglądów muzyki religijnej i bierze w nim udział już kolejne pokolenie młodych. Na przestrzeni 30 lat istnienia przeglądu wytworzyła się swego rodzaju społeczność "Vincentiany", którą tworzą jej uczestnicy, organizatorzy, wolontariusze, przyjaciele i sponsorzy.

"Vincentiana" to także trzydniowe rekolekcje, dzięki którym każdy uczestnik może pogłębić swoją relację z Panem Bogiem i poznać charyzmat św. Wincentego à Paulo. Centralnym punktem każdego dnia jest Eucharystia. Młodzi mają też możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty oraz indywidualnej adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Zgłoszenia należy wysłać do 26 maja poprzez formularz na stronie: vincentiana.misjonarze.pl. Więcej informacji można znaleźć na profilu wydarzenia na Facebooku (fb.com/vincentianafestiwal).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama