Nowy numer 42/2019 Archiwum

Pierwszy Festiwal Muzyki Religijnej "Niech Zstąpi Duch Twój"

Finał zorganizowanego w tym roku po raz pierwszy przeglądu odbył się 19 maja na Błoniach Zabierzowskich.

Na scenie zaprezentowało się tego dnia osiem zespołów.

- Z muzyką jestem związany od lat. Grałem w różnych zespołach - także religijnych czy liturgicznych. Stworzenie takiego festiwalu chodziło mi po głowie od kilku lat - mówi Alfred Rusin, organizator wydarzenia. Jak dodaje, zaproszenia do udziału trafiły do wszystkich parafii archidiecezji krakowskiej.

Celem festiwalu były promocja kultury chrześcijańskiej i integracja środowiska katolickiego, ale także upamiętnienie setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

Każdy z występujących zespołów zaprezentował trzy dowolnie wybrane utwory. - Nie stosowaliśmy jakiegoś precyzyjnego klucza. Mamy maj - miesiąc maryjny, mamy też wigilię Zesłania Ducha Świętego, więc nietrudno było się domyślić, że repertuar powinien dotyczyć tej tematyki - mówi A. Rusin. - Jestem bardzo zadowolony z tego, że żaden utwór się nie powtarzał - dodaje.

Organizatorem I Festiwalu Piosenki Religijnej "Niech zstąpi Duch Twój" było Stowarzyszenie Integracji Ochrony Przyrody i Dziedzictwa Kultury „Dolina Rudawy” przy współudziale dekanatu Bolechowice i parafii św. Franciszka z Asyżu w Zabierzowie. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. Wśród patronów medialnych był "Gość Krakowski".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL