Nowy numer 4/2021 Archiwum

Stypendyści świętowali urodziny patrona

Młodzież z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia w piątek przemaszerowała przez miasto, a w niedziele zorganizowała rodzinny kiermasz.

W dniu urodzin Karola Wojtyły - Jana Pawła II 18 maja stypendyści krakowskiej wspólnoty Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zorganizowali przemarsz ulicami Krakowa.

- Przeżywam to święto niezwykle mocno. Z postacią świętego Jana Pawła II wiąże się instytucja, w której miałam okazję dorastać i obecnie jako studentka mam możliwość dalszego pielęgnowania wartości chrześcijańskich - mówi Paulina z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Trasa wieczornego przemarszu wiodła sprzed Bazyliki św. Floriana, przez Plac Matejki, ul. Floriańską, Rynek Główny i ul. Grodzką aż pod krakowską kurię - czyli od okna wikariusza (ks. Wojtyła pracował w parafii św. Floriana) do okna biskupa, kardynała i papieża.

Dwa dni później młodzi, związani z FDNT kontynuowali świętowanie - w niedzielę 20 maja w parafii św. Floriana odbył się kiermasz dla całych rodzin z wieloma atrakcjami: balonowym zoo dla najmłodszych, pokazem baniek mydlanych, malowaniem twarzy, kącikiem z domowymi wypiekami czy stoiskiem z rękodziełem - oryginalnymi origami.

- Jak dobrze, że ci młodzi ludzie dbają o pamięć o Polskim Papieżu - podkreśla pani Iwona, mieszkanka Nowej Huty. Na świętowanie urodzin Jana Pawła II wraz ze stypendystami przybyła już po raz trzeci wraz ze swoimi dwoma synami: Adamem - tegorocznym maturzystą i Dawidkiem - uczniem trzeciej klasy szkoły podstawowej.

- Młodzi stypendyści fundacji w każdym działaniu żyją swoją wiarą i to jest cenny przykład dla moich synów - mówi, ale dodaje, że takie spotkania to nie tylko wymiar duchowy. - Wszelkie atrakcje, które mają na celu przypomnienie dziedzictwa polskiego papieża, jednoczą rodziny - podkreśla pani Iwona.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama