Nowy numer 3/2021 Archiwum

Startuje Modlitewne Jerycho

Rozpocznie się Mszą św. w czwartek 24 maja, a zakończy uwielbieniem, które na Rynku Głównym odbędzie się 30 maja.

"Serdecznie zachęcam was do wzięcia udziału w przygotowaniu duchowym do tegorocznej uroczystości Bożego Ciała w Krakowie. Będzie ono miało formę najpierw siedmiodniowego Jerycha, czyli modlitwy dzień i noc przed Najświętszym Sakramentem w kościele św. Barbary w intencji odnowy życia duchowego małżeństw i rodzin" - zaprasza abp Marek Jędraszewski w liście napisanym na tę okazję.

"Życzę, aby spotkanie z Jezusem obecnym w Eucharystii dało wam mocne doświadczenie odnowy życia duchowego. Jezus mówi do każdego z was: »Jestem Chlebem Żywym!«. Niech ten Przedziwny Chleb będzie dla was zawsze oczekiwanym pokarmem na drogę do pełni życia" - dodaje metropolita krakowski.

Modlitewne Jerycho rozpocznie się Mszą św. kościele św. Barbary (zostanie ona odprawiona w czwartek 24 maja o godz. 20) i potrwa do środy 30 maja do godz. 19.45, kiedy wyruszy procesja do ołtarza polowego przy bazylice Mariackiej. Do godz. 22 będzie tam miało miejsce ewangelizacyjne spotkanie zatytułowane "Jestem!". Koncert uwielbieniowy poprowadzi zespół niemaGOtu.

Do udziału w tym wydarzeniu zaproszeni są wszyscy wierni. Dla tych, którzy nie będą mogli być obecni na Rynku Głównym, zaplanowana jest transmisja online na: jestem.net.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama