Nowy numer 2/2021 Archiwum

Z mamą do Mamy

Specjalnie na Dzień Matki muzyk-franciszkanin z Krakowa przygotował wyjątkowy teledysk.

Można go od dzisiaj obejrzeć na kanale "studio L8" na portalu YouTube. Jest on wizualizacją do utworu "Piękna Pani" z maryjnej płyty o. Łukasza Buksy OFM pt. "Tobie".

- Ten utwór ma niezwykłą moc. Wiem, że niektórzy, wsłuchując się w jego słowa, przeżywają relację ze swoją zmarłą mamą. Znam osobę, która dzięki słowom tej piosenki i wsparciu Maryi otworzyła swoje serca na matkę, która ją porzuciła. Dlatego zachęcam, aby 26 maja obejrzeć ze swoimi mamami ten właśnie teledysk - mówi zakonnik.

Na nagraniu widać o. Łukasza, który w swych rodzinnych okolicach wraz ze swoją mamą Barbarą zmierza w stronę maryjnego sanktuarium w Wielkich Oczach. - To jest jednocześnie podwójne podziękowanie - dla mojej ziemskiej mamy za dar życia i jej trud wychowawczy, a jednocześnie dla tak bliskiej mi Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych, pod której skrzydłami wzrastało moje powołanie - dodaje.

Jak ocenia franciszkanin zarówno słowa, jak i teledysk mają ukazywać, że relacja z własną mamą i Matką Bożą to ścieżki wymagające ciągłej troski, ale też często się krzyżujące. - Poprzez swoją relację z Maryją człowiek wzrasta w miłości do ludzi, a zwłaszcza do swojej mamy, dzięki której jest na świecie. I będzie się to działo nawet jeśli w danym momencie ta relacja jest bardzo trudna. Myślę, że zadumanie się na chwilę nad obrazami tego teledysku to dobry sposób na spędzenie ze swoją rodzicielką Dnia Matki - podkreśla.

O. Łukasz Buksa OFM to znany muzyk, rekolekcjonista oraz twórca ogólnopolskiej akcji ewangelizacyjnej „Obudź się! Możesz Więcej!” i rekoSKI, czyli feryjnych wyjazdów łączących starania o rozwój duchowy z dbaniem o kondycję fizyczną.

Informacje o nim można odnaleźć na stronie www.buksalukasz.pl, a już niebawem franciszkanin będzie gościem nowego cyklu internetowej ewangelizacji pod hasłem #TenWKtórym. We wtorek 29 maja o 20.00 zakonnik będzie opowiadał o tym jak żyć z pasją, która prowadzi coraz bliżej Boga. Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są pod adresem www.tenwktorym.pl/odkopujemytalenty.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama