Nowy numer 42/2019 Archiwum

Odnowiono ogród parafialny w Wawrzeńczycach przejdź do galerii

Uroczyste poświęcenie zaplanowano na niedzielę 27 maja.

Ogród znajduje się w centrum miejscowości, w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły, naprzeciw kościoła św. Marii Magdaleny. Od lat 70. XX wieku ogród był  zaniedbany, jednak założone w 2011 roku stowarzyszenie "Odnowa Wsi Wawrzeńczyce" postawiło sobie za cel jego rewitalizację i udostępnienie mieszkańcom.

W ramach trwających siedem lat prac odnowiono m.in. znajdującą się w centrum ogrodu kapliczkę Matki Bożej, ufundowaną - jak głosi napis na postumencie - z okazji 50. rocznicy ogłoszenia dogmatu o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Marii Panny.

W 2017 roku zrealizowano projekt "Wawrzyniecki kwietnik - przykład ogródka podkrakowskiej wsi", dofinansowany przez krakowskie starostwo powiatowe. W jego ramach wyremontowano południową, murowaną część ogrodzenia i posadzono rośliny typowe dla wiejskich ogródków.

Od września 2017 r. realizowany jest natomiast projekt "Drzewo papieskie", sfinansowany przez Fundację PZU. Obejmuje on posadzenie drzewa pamięci Jana Pawła II, organizację konkursu plastycznego "Jan Paweł II - człowiek, pielgrzym, święty" oraz montaż tablicy, upamiętniającej wizyty biskupa Karola Wojtyły w tutejszej parafii. Tablica również ma zostać odsłonięta 27 maja, po Mszy św. o godz. 11.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL