Spotkanie nie tylko dla mam

W Dzień Matki w kolegiacie św. Anny odbyła się IV edycja spotkania dla kobiet "Co ona ma?". Tematem tegorocznych rozważań było macierzyństwo.

O radości bycia mamą mówiła Beata Mądra, szczęśliwa żona, matka 6 dzieci oraz autorka książek o relacjach damsko-męskich w świetle wiary. Podzieliła się ona m.in. świadectwem przeżycia utraty dzieci w trakcie ciąży. Z pełnym przekonaniem mówiła, że dziecko zawsze jest łaską i należą mu się szacunek oraz miłość. Tłumaczyła też, że w każdej sytuacji, nawet tak ciężkiej, powinniśmy szukać woli Bożej i ją wypełniać. Wspomniała również o relacjach córki i matki: - Z maminego drzewa mamy stać się nowymi roślinami, życiodajnymi jabłoniami. Nie możemy być hubami na własnych drzewach. Jesteśmy dwiema silnymi kobietami, które czerpią siłę od Jezusa, nie z ran i złości - wyjaśniła B. Mądra, dodając, że kobieta, która podejmuje duchowe lub fizyczne macierzyństwo, jest szczęśliwa i spełniona.

Prelekcje wygłosili także s. Małgorzata Słomka, dr Ewa Dybowska oraz ks. Dariusz Talik.

- Odkrywanie kobiecości wśród innych kobiet jest bardzo cennym doświadczeniem. Wspólnie możemy na chwilę oderwać się od codziennej rutyny i skupić się na nowych treściach lub takich, o których rzadko się myśli - powiedziała Marta..

- Przeżycie utraty dziecka jest bardzo ciężkim doświadczeniem. Gdy słucha się świadectwa takich osób, widać, że da się to przeżyć, tylko trzeba bardzo mocno oprzeć się na Bogu - wyjaśnia Ola, mama małej Zuzi.

Pomysł na tę akcję pojawił się 4 lata temu. Jak tłumaczy Karolina Latkiewicz, organizatorka spotkania, u osób należących do Duszpasterstwa Akademickiego przy kolegiacie św. Anny dostrzegła chęć rozwijania kobiecości i męskości. Zainteresowanie tematami rodziny i małżeństwa oraz widoczna potrzeba formacji dały początek spotkaniom "Co ona ma?".

Co roku w damskim gronie poruszany jest inny temat (rozeznanie powołania, kwestie związane z cielesnością i seksualnością, bycie oblubienicą, macierzyństwo), a celem spotkań jest poznanie siebie jako kobiety i uczenie się swojej kobiecości. Pomagają w tym konferencje, wspólna modlitwa (Msza św. oraz adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą wstawienniczą) oraz liczne atrakcje - sesje zdjęciowe, porady stylistek, a także rozmowy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..