Nowy numer 7/2019 Archiwum

Był góralski taniec, będzie i ryk motorów przejdź do galerii

Kalendarz uroczystości związanych z jubileuszem 110-lecia parafii w Cichem-Miętustwie jest bardzo bogaty.

W niedzielę 27 maja w ogrodach plebańskich - zamiast tradycyjnego festynu - odbył się koncert dziękczynienia i radości. Na plenerowej scenie wystąpiły zespoły regionalne działające na terenie parafii oraz kabaret Rak.

- To jest radosny czas świętowania i podziękowania dla każdego z was, a także dla wszystkich, z którymi współpracujemy - mówił ks. proboszcz Janusz Rzepa. Kapłan zaprosił potem na scenę gości, aby wręczyć im pamiątkową drewnianą tabliczkę z okazji jubileuszu parafii. Wśród nich był m.in. ks. Krzysztof Kocot, proboszcz parafii w Czarnym Dunajcu i dziekan dekanatu czarnodunajeckiego.

Już za dwa tygodnie kolejne ważne wydarzenie w ramach jubileuszu. 10 czerwca odbędzie się VIII Zjazd Motocyklowy w Miętustwie, organizowany przez tamtejszą grupę motocyklową "Pasja i Wiara", do której należą parafianie, a także ks. wikary Karol Paluch.

W wydarzeniach parafialnych na stałe zapisał się 2004 rok, kiedy świątynia ucierpiała w wyniku trzęsienia ziemi na Podhalu. Kościół został wtedy poddany oględzinom i przez jakiś czas wierni nie mogli w nim śpiewać. Trzeba było przeprowadzić prace zabezpieczające. Epicentrum trzęsienia znajdowało się w odległości ok. 1 km od kościoła, na Wierchu Domańskim. Na 110-lecie świątynia została odnowiona. Zostały przeprowadzone prace zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz obiektu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL