Nowy numer 43/2020 Archiwum

Odpust u dominikanów

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która w tym roku wypadła 27 maja, to święto patronalne krakowskiej bazyliki dominikanów.

W ramach obchodów odpustu w niedzielę w krakowskim klasztorze odbywały się m.in. wykłady na temat ojcostwa, a na stoiskach na dominikańskich krużgankach można było znaleźć ręcznie wykonane torby ekologiczne, aniołki z masy solnej, świece, filiżanki oraz tradycyjne gliniane naczynia i różne smakołyki.

- To bardzo dobre rozwiązanie, że nasze pociechy mogły w przepięknym skarbcu dominikańskim skorzystać z propozycji gier i zabaw, a my z mężem mogliśmy napić się w kawiarence wspaniałej kawy i skosztować przepysznych ciast. Na jednym kawałku się nie skończyło - przyznaje pani Ania, która przybyła na odpust z mężem i dwójką dzieci.

O godz. 18 wystawiono przedstawienie "Przegapiłam północ" w wykonaniu grupy teatralnej "Karton Teatr", która działa w ramach dominikańskiego duszpasterstwa "Beczka". - Jest to ułożona przez nas samych sztuka, historia współczesnego Kopciuszka, przedstawiona w formie procesu sądowego - mówi Mikołaj Duś, opiekun grupy.

Dodatkową atrakcją świętowania była możliwość wzięcia udziału w warsztatach argumentacji, rysunku, kaligrafii i savoir-vivre’u wobec osób z niepełnosprawnością. - Takie warsztaty otwierają horyzonty - mówiła Marysia, która uczestniczyła w zajęciach z rysunku postaci, a w przyszłym roku zamierza zdawać na ASP.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama