Małżeński tydzień

W Krakowie w kościele rektoralnym pw. Boskiego Zbawiciela przez 8 ostatnich dni, pod hasłem "Tak na Serio", rozmawiano o małżeństwie.

Wydarzenie odbywało się od wigilii niedzieli Zesłania Ducha Świętego do uroczystości Trójcy Świętej. W jego ramach uczestnicy wysłuchali wielu konferencji poświęconych różnym aspektom budowania rodziny.

Poruszone zostały m.in. tematy związane z odpowiednim przygotowaniem do wspólnej drogi życia zarówno razem, jak i osobno - dla narzeczonych, kobiet i mężczyzn, ale mówiono także o kryzysie w związku, rozwodach czy pragnieniu posiadania potomstwa.

- Takie kompleksowe ujęcie jest niezmiernie ważne. Chcieliśmy dotknąć każdego aspektu, który może być wyzwaniem lub trudem w małżeństwie. Mamy nadzieję, że to się udało, a nasi słuchacze codziennie opuszczali konferencję z uczuciem pokoju w sercu - podsumowuje Ewa Płonka, jedna z odpowiedzialnych za krakowską edycję Tygodnia Modlitw za Powołanych do Małżeństwa "Tak na Serio".

Z kolei Renata Pradel ma nadzieję, że zorganizowana inicjatywa, a zwłaszcza wspólna modlitwa i wyjątkowe świadectwa zaproszonych, pomogą wszystkim tym, którzy stoją przed lub już podążają małżeńską drogą. Jak przyznaje, najbardziej dotknęła ją konferencja Teresy Markiewskiej z bloga "Zawsze uczesana".

- Mówiła ona o walce z chorobą i niezwykłej sile miłości swojego męża, która tak wiele pozwoliła jej przetrwać. Świadectwo zakończyła "Hymnem wdzięczności" św. Pawła - to było niesamowite, bo naprawdę z wdzięcznością modliła się tym słowem, mimo cierpienia, jakiego doświadczyła w życiu - mówi R. Pradel.

Ważne było także spotkanie dla tych, którzy boją się zawrzeć związek małżeński. - Zaprosiliśmy Dorotę i Arkadiusza Mayer-Gawronów, twórców "DAYENU", którzy opowiedzieli nam, jakie wątpliwości nurtowały ich przed podjęciem decyzji o ślubie. I - jak przyznali - bardzo się cieszą, że mimo wyjściowych obaw się nie poddali, bo małżeństwo jest jedną z najlepszych decyzji w ich życiu - opowiada Dominika Jurzec.

"Tak na Serio" to inicjatywa powstała w 2014 r. w środowisku akademickim przy katolickiej parafii, która jest prowadzona przez salwatorianów na warszawskim Mokotowie. Podczas jej trwania promuje się postrzeganie małżeństwa jako powołania danego od Boga, konieczności świadomego przeżywania narzeczeństwa oraz potrzebę stałej formacji małżonków.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..