Przyjdź i podziękuj Bogu!

Już po raz 5. w uroczystość Bożego Ciała w Wieliczce odbędzie się koncert "Solne Uwielbienie". Gościnnie zaśpiewa m.in. Halina Mlynkova.

Jak podkreśla o. Mariusz Tabor, pomysłodawca "Solnego Uwielbienia", inicjatywa jest przestrzenią do rodzinnego świętowania obecności Boga wśród wierzących. - Pan Jezus w tym dniu wychodzi na ulice i błogosławi nas i nasze domy, więc wieczorem w Boże Ciało chcemy Mu za to dziękować i uwielbiać Go radosnym śpiewem i głęboką modlitwą - tłumaczy.

Koncert, którego organizatorami są miasto i gmina Wieliczka oraz wieliccy franciszkanie, rozpocznie się 31 maja o godz. 18 na Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej. Modlitwę uwielbienia podczas wydarzenia poprowadzą liderzy wspólnoty Chrystusa Zmartwychwstałego "Galilea".

Dla publiczności wystąpi powołany na tę okoliczność Chór "Solnego Uwielbienia", któremu towarzyszą soliści i instrumentaliści związani z krakowskimi chórami gospel i formacjami chrześcijańskimi oraz kwartet smyczkowy "Bonjour".

- Ponieważ to jubileuszowa odsłona, chcemy, aby oprawa muzyczna była wyjątkowa. Dlatego wspólnie z lokalnymi muzykami i wokalistami zaśpiewa Halina Mlynkova. Ze sceny usłyszeć będzie można tradycyjne pieśni eucharystyczne w nowoczesnych aranżacjach oraz hity polskiej i zagranicznej muzyki chrześcijańskiej - zapowiada Anna Dziedzic, dyrygentka chóru wydarzenia.

Koncert "Solne Uwielbienie" odbył się po raz pierwszy w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej w 2014 roku. W poprzednich latach w wielickim wydarzeniu wzięli udział m.in. Natalia Niemen, Monika Kuszyńska, Mieczysław Szcześniak, Arkadio, Janusz Radek czy Arturo Mari.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..