Nowy numer 4/2021 Archiwum

Na barce o Bogu

Już jutro, 30 maja, rusza kolejna edycja "Ewangelizacji na barce". Tym razem gościem specjalnym będzie ks. Michał Olszewski SCJ.

Jak tłumaczy ks. Łukasz Gołaś SAC, pomysłodawca spotkań i dyrektor radia Pallotti.fm, "Ewangelizacja na Barce" to spotkanie z żywym Bogiem w Jego słowie. - To doświadczenie świadectwa uczniów Chrystusa, głoszenie Dobrej Nowiny o Jezusie i zaproszenie do przyjęcia Go jako swojego Pana i Zbawiciela - mówi.

Pierwszy ewangelizacyjny rejs odbył się w lipcu 2013 r. na barce "Nimfa", pływającej po wodach Wisły. Gościem specjalnym był wtedy bp Grzegorz Ryś. Później, z małymi przerwami, ewangelizacyjne spotkania odbywały się także na stacjonarnej barce "Aquarius" oraz w kościele Matki Bożej Pocieszenia przy ul. Bulwarowej. Upalny maj 2018 r. to dobry czas, by barkę po raz kolejny reaktywować - rejs odbędzie się więc na barce "Nimfa" (będzie zacumowana tuż obok mostu Grunwaldzkiego, a wypłynie na wody Wisły o godz. 19). Słowo Boże rozważać będzie ks. Olszewski SCJ, egzorcysta i dyrektor Grupy Medialnej Profeto.

Na rejsy zaprasza radio Pallotti.fm wraz z województwem małopolskim, które dofinansowało rejsy - w tej edycji będą one bezpłatne. Projekt realizowany jest w ramach konkursu ofert z turystyki "Małopolska Gościnna", a spotkaniom towarzyszyć będzie hasło: "Krakowskie rejsy po wartościach - zachować od zapomnienia".

Szczegółowe informacje można znaleźć na www.pallotti.fm - liczba miejsc na rejs jest ograniczona.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama