Godzina pytań do o. Buksy

Pasja może zaprowadzić nas do Pana Boga - przekonywał o tym w pierwszym odcinku akcji "#Ten, w którym" franciszkanin o. Łukasza Buksa.

Na początku spotkania za pośrednictwem Facebooka o. Buksa zaznaczył, że ma nadzieję, iż będzie to "czas przełomowy" i czas odkrywania darów, które "daje nam Pan Bóg, żebyśmy jeszcze lepiej i piękniej przeżywali swoje życie".

Potem przez godzinę odpowiadał na pytania internautów. Jedno z nich - zadane już po zakończeniu transmisji - o. Buksa uznał za tak ważne, że jako "mały after" dograł specjalny film z odpowiedzią.

Chodziło o pytanie Moniki: "Jak wspierać talenty u dziecka?". O. Buksa odpowiedział, że dziecku trzeba towarzyszyć i stwarzać przestrzeń do rozwoju - np. zabierając je na różnego rodzaju spotkania.

- Im więcej czasu poświęcicie dziecku, tym bardziej wasze dziecko będzie wzrastało w przestrzeni odkrytego talentu - mówił o. Buksa. Podkreślał też, że nie można od dziecka wymagać realizowania niezrealizowanych pasji rodziców.

Organizatorzy akcji - księgarnie internetowe tolle.pl oraz gloria24.pl - zapowiadają kolejne odcinki. Szczegóły można znaleźć na stronie www.tenwktorym.pl/odkopujemytalenty.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..