Nowy numer 38/2021 Archiwum

To jest wasze wyznanie wiary przejdź do galerii

W sanktuarium św. Jana Pawła II kard. Stanisław Dziwisz pobłogosławił do posługi nowych lektorów archidiecezji krakowskiej.

W homilii, zwracając się do przyszłych lektorów, przyznał, że służba przy ołtarzu to niełatwe zadanie. - Wymaga od was sumienności, punktualności, ale także i odwagi. To jest wasze wyznanie wiary w parafiach, w środowiskach i w szkołach - podkreślił 1 czerwca na Białych Morzach kard. Dziwisz. - Jesteście identyfikowani i rozpoznawani jako ci, którzy są przy ołtarzu. Czasem może to być dla was trudne, ale się nie zrażajcie - mówił.

Zachęcał także do troski o kościół - miejsce święte oraz do doskonalenia się w swojej posłudze. - Po błogosławieństwie staniecie się ustami Boga. Wasze posługiwanie będziecie kończyć słowami: "Oto słowo Boże". Jak wielka to odpowiedzialność, by kształtować swój warsztat pięknego, wyraźnego i głośnego czytania - zaznaczył kardynał. - Służba, którą dziś podejmujecie, to nie tylko obowiązek, ale i zaszczyt. Będzie wam przynosiła radość wtedy, gdy będziecie żyć tym, co będziecie czytać. O to się wszyscy, jak tu jesteśmy, dziś modlimy i tego z serca wam życzymy - zapewnił na zakończenie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama