Nowy numer 38/2021 Archiwum

Lotnicze majowe rekordy

Kolejne rewelacyjne liczby w Kraków Airport. Port lotniczy od początku roku obsłużył ponad 2,5 mln pasażerów.

W maju 2018 r. z usług krakowskiego lotniska skorzystało 611 493 pasażerów, o 83 tys. więcej niż w piątym miesiącu 2017 roku. W minionym miesiącu odnotowano łącznie 4 712 startów i lądowań, czyli o 12 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

- Ostatni miesiąc upłynął pod znakiem nowych przewoźników: YanAir zainaugurował loty do Odessy, a Laudamotion ogłosił loty do Wiednia. W tym roku aż 23 przewoźników oferuje połączenia prosto z Krakowa - powiedział Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport.

- Pasażerowie korzystają z nowych możliwości lotów tranzytowych. Już w pierwszym miesiącu połączenie do Budapesztu cieszyło się dużym zainteresowaniem osób, które podróżują do Stanów Zjednoczonych. Przeloty między Krakowem a stolicą Węgier są aż sześć razy w tygodniu. W każdym z tych dni z połączenia korzysta średnio ponad 100 osób na rejsach tam i z powrotem. Z kolei podróżujący do Australii coraz częściej korzystają z wygody tylko jednej przesiadki w Dubaju. Oprócz podróży do Australii zainteresowaniem cieszą się loty przez Dubaj do: Tanzanii, Indii oraz na Sri Lankę - dodał Radosław Włoszek.

Łącznie w ciągu pięciu pierwszych miesięcy 2018 r. obsłużono ponad 2,5 mln pasażerów, czyli o 19 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Od 22 maja pasażerowie korzystają z połączenia linii lotniczej YanAir pomiędzy Krakowem a Odessą na Ukrainie. To jedno z pięciu nowych połączeń, z których pasażerowie korzystają w sezonie lato 2018. Pozostałe to: Budapeszt (LOT); Burgas (Ryanair), Dubaj (flydubai), Helsinki (Norwegian).

Do zimowych nowości: Leeds Bradford (jet2.com), Ammanu, Lwowa, Kijowa (Ryanair) oraz Eindhoven (Transavia) dołączył Wiedeń. Połączenie zostało ogłoszone przez Laudamotion. To już 23 przewoźnik oferujący połączenia #PROSTOzKRAKOWA w 2018 r.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama