Nowy numer 14/2020 Archiwum

Strażacy u Królowej Podhala przejdź do galerii

Strażacy po raz 14., a motocykliści po raz 8. wybrali się wspólnie w pielgrzymkę "Sursum Corda" z sanktuarium na Krzeptówkach do sanktuarium w Ludźmierzu.

Pielgrzymka rozpoczęła się w Zakopanem przy ołtarzu papieskim koło sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach. Następnie jej uczestnicy ruszyli do Ludźmierza trasą, którą w 1997 roku pokonał Jan Paweł II przez Ząb, Bustryk, Sierockie, Bańską Wyżną i Niżną oraz Maruszynę.

W Ludźmierzu strażacy i motocykliści wjechali uroczyście do sanktuarium Matki Boskiej Ludźmierskiej. Do Królowej Podhala przyjechało ponad 200 wozów strażackich i ponad 100 motocyklistów. Wszystkich powitał i pokropił ksiądz kustosz. Zaś Mszy św. przewodniczył ks. Krzysztof Kocot, proboszcz i dziekan czarnodunajecki. Liturgię uświetniła orkiestra strażacka z Maniów oraz bardzo liczne delegacje z pocztami sztandarowymi.

Gośćmi uroczystości byli m.in. posłowie Edward Siarka i Anna Paluch oraz starosta nowotarski Krzysztof Faber, a także przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej.

Pielgrzymka zakończyła się wspólną modlitwą i złożeniem kwiatów przy figurze Jana Pawła II w ogrodzie różańcowym.

Przed Mszą św. odbyły się oficjalne uroczystości strażackie, w czasie których zostały wręczone specjalne odznaczenia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama