Nowy numer 42/2019 Archiwum

Adam Bujak w kapitule orderu

Wybitny fotograf krakowski został 4 czerwca powołany przez prezydenta RP do Kapituły Orderu Orła Białego.

A. Bujak jest kawalerem tego najwyższego odznaczenia polskiego od 2017 r. Przyznano mu je "w uznaniu znamienitych zasług w działalności na rzecz rozwoju i popularyzowania kultury chrześcijańskiej". Fotograf od lat 60. XX w. dokumentował działalność kard. Karola Wojtyły, potem zaś papieża Jana Pawła II.

Wielkim Mistrzem Orderu Orła Białego jest z urzędu każdorazowy prezydent Rzeczypospolitej. Kapituła składająca się z dam i kawalerów tego odznaczenia zajmuje się m.in. opiniowaniem wniosków o nadanie lub odebranie orderu, może także występować z inicjatywą jego przyznania. Jej kanclerzem jest sędzia Bogusław Nizieński, sekretarzem zaś - Zofia Romaszewska.

Drugim kawalerem orderu, który został powołany w skład kapituły, jest pisarz Bronisław Wildstein, związany niegdyś z Krakowem m.in. jako członek Studenckiego Komitetu Solidarności i szef Radia Kraków.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL