Nowy numer 42/2019 Archiwum

W weekend biegaj w Zakopanem!

Meta nad Morskim Okiem, największe przewyższenie - 2218 m, najdłuższy dystans - 32 km. Już w najbliższy piątek 8 czerwca rusza VIII Zakopiański Weekend Biegowy z Sokołem.

Od 8 do 10 czerwca potrwa 8. edycja Zakopiańskiego Weekendu Biegowego z Sokołem. To wyjątkowe sportowe wydarzenie, organizowane przez Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Gniazdo w Zakopanem, składa się z trzech zróżnicowanych pod względem dystansu i stopnia trudności biegów, których trasy prowadzą pięknymi tatrzańskimi szlakami.

Cykl zawodów rozpocznie Bieg Sokoła na dystansie 15 km, następnego dnia odbędzie się ekstremalny Wysokogórski Bieg im. dh. Franciszka Marduły na dystansie 32 km. Suma podbiegów wyniesie 2218 m, a trasa będzie wiodła m.in. przez Świnicką Przełęcz (2051 m n.p.m.). Organizatorzy zaplanowali również 10-kilometrowy Bieg im. hr. Władysława Zamoyskiego z metą zlokalizowaną w jednym z najpiękniejszych zakątków Tatr, bo nad Morskim Okiem. Wyzwaniem dla najwytrwalszych zawodników, którzy ukończą wszystkie trzy biegi, będzie rywalizacja w Grand Prix Sokoła.

Zakopiański Weekend Biegowy to niezapomniana atmosfera zawodów, wspaniały doping kibiców, a także możliwość spotkania innych pasjonatów biegów górskich, a wśród nich także czołowych zawodników kadry narodowej. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych. Z myślą o dzieciach organizatorzy w rejonie mety Wysokogórskiego Biegu im. dh Franciszka Marduły w parku Miejskim przygotowali specjalną strefę z zabawami i sportowymi animacjami, która będzie czynna w godz. 10-14.

Zawodnicy i organizatorzy nie zapomną także o modlitwie i złożeniu kwiatów na grobie F. Marduły na cmentarzu na Pęksowym Brzyzku.

Co roku w Weekendzie Biegowym z Sokołem startuje ponad 800 osób, a dzięki m.in. opłatom startowym i wsparciu partnerów realizowane są także zawody dla zakopiańskich dzieci. W ubiegłym roku w biegach przełajowych wzięło udział prawie 600 najmłodszych z Zakopanego i okolic. W tym roku Bieg Sokolika dla dzieci wystartował 5 czerwca. Zawody odbyły się na stadionie COS.

Trzeba też wspomnieć o tym, że "sokolnicy" pomagają dzieciom w Kamerunie. W miejscowości Bafoussam znajduje się misja sióstr pallotynek z Polski, które m.in. prowadzą szkołę. Część uczęszczających do niej uczniów została objęta programem Adopcji Serca, prowadzonym przez wspólnoty Ruchu Maitri z Gdańska i Warszawy. W nagrodę za wybitne osiągnięcia do uczniów poleciały specjalne prezenty z Zakopanego. Młodzież otrzymała unikatowe koszulki Weekendu Biegowego z Sokołem.

Zawodom patronuje "Gość Niedzielny".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL