Nowy numer 46/2019 Archiwum

Zaśpiewają chórem

Dziś wieczorem rozpocznie się IX Krakowski Międzynarodowy Festiwal Chóralny "Cracovia Cantans". Impreza, w której weźmie udział kilkadziesiąt zespołów wokalnych z całego świata, zakończy się w niedzielę 10 czerwca.

Koncerty i przesłuchania festiwalowe będą się odbywały w różnych częściach miasta, m.in. w Filharmonii Krakowskiej i kościołach na Starym Mieście (m.in. w bazylice Mariackiej, kościele Świętych Piotra i Pawła, kościele bernardynów). Weźmie w nich udział kilkadziesiąt chórów, m.in. z Polski, Czech, Finlandii, Indonezji, Izraela, krajów bałtyckich oraz Rosji. - Nasz festiwal przyciąga corocznie liczne zespoły. Od 2010 r. wzięło w nim udział prawie 200 chórów - poinformował Maciej Przerwa, dyrektor organizacyjny imprezy.

Festiwal rozpocznie się w czwartek 7 czerwca o godz. 19.30 koncertem w kościele bernardynów (ul. Bernardyńska 2). Wystąpią chóry z Norwegii, Finlandii, Islandii, Austrii oraz Indonezji. W piątek 8 czerwca odbędą się 4 koncerty w kościołach: św. Katarzyny ( ul. Augustiańska 7, godz. 19), Świętych Piotra i Pawła (ul. Grodzka 52a, godz. 19), Mariackim (pl. Mariacki 5, godz. 19.15) oraz pijarów (ul. Pijarska 2, godz. 19.30). W sobotę 9 czerwca chóry będą śpiewały w kościołach: św. Katarzyny (ul. Augustiańska 7, godz. 19), NMP z Lourdes (ul. Misjonarska 37, godz. 19.30), pijarów (ul. Pijarska 2, godz. 19.30) oraz Świętych Piotra i Pawła (ul. Grodzka 52a, godz. 21.15). W niedzielę 10 czerwca odbędą się koncerty w synagodze Tempel (ul. Miodowa 24, godz. 17.30 i 19.30) i kościele pijarów (ul. Pijarska 2, godz. 19.45).

Przesłuchania konkursowe w kilku kategoriach będą się odbywały w Szkole Muzycznej im. M. Karłowicza na os. Centrum E2 w Nowej Hucie (8 czerwca od godz. 10.15 do 14, 9 czerwca od godz. 10 do 19) oraz w kościele Świętych Piotra i Pawła (ul. Grodzka 52a, od godz. 15 do 17).

Wstęp na koncerty oraz przesłuchania jest bezpłatny. Więcej informacji na stronie internetowej www.cracoviacantans.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama