Nowy numer 38/2021 Archiwum

Przebadaj się u bonifratrów

Już w najbliższy weekend w Szpitalu Zakonu Bonifratrów będzie można skorzystać z porad specjalistów, do których na co dzień potrzebne jest skierowanie.

Taką możliwość zapewnią Dni Samarytańskie, organizowane przez szpital we współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szpitala Zakonu Bonifratrów. - Nazwa wydarzenia nawiązuje do miłosiernego Samarytanina. W najbliższy weekend specjaliści i wolontariusze będą czekać na chętnych, którzy będą chcieli bezpłatnie skonsultować swoje zdrowotne wątpliwości. Nie będzie potrzeba skierowań, a osoby zgłoszone zostaną przyjęte o konkretnej godzinie, co wyeliminuje także kolejki - mówi Anna Szlama, kierownik Działu Organizacji i Promocji bonifraterskiego szpitala.

Zainteresowani będą mogli skorzystać z porady lekarskiej z zakresu m.in. dermatologii, kardiologii, pulmonologii, diabetologii, chirurgii onkologicznej i ogólnej, ortopedii czy psychiatrii. Wszystko, co wystarczy zrobić, by spotkać się w sobotę (od godz. 9 do 13) z odpowiednim specjalistą, to wysłać zgłoszenia zawierające imię, nazwisko, PESEL, adres oraz rodzaj konsultacji pod: dziensamarytanski@bonifratrzy.krakow.pl.

Porady będą udzielane na terenie Szpitala Bonifratrów i w specjalnym namiocie na pl. Wolnica. Podczas dni będzie też można zmierzyć sobie poziom cukru, ciśnienie, a także wziąć udział w zajęciach edukacyjnych z ziołolecznictwa czy higieny mycia rąk.

W sobotę odbędzie się też piknik rodzinny z szeregiem atrakcji, takich jak malowanie twarzy czy pokazy judo. Warto także odwiedzić stoisko z rękodziełami wykonanymi przez podopiecznych Domu Pomocy Społecznej Konwentu Bonifratrów w Zebrzydowicach. Czas umilą również występy Jakubowych Muszelek oraz Michała Ziomka - laureata Festiwalu Zaczarowanej Piosenki.

Z kolei w niedzielę o godz. 18.30 zostanie odprawiona uroczysta Msza św., po której odbędzie się koncert z utworami patriotycznymi oraz pochodzącymi z oratoriów Zbigniewa Książka i Piotra Rubika. Wykona je Maciej Miecznikowski - muzyk, wokalista i autor piosenek.

Jak podkreśla A. Szlama, Dni Samarytańskie to zarówno możliwość skorzystania z limitowanych na co dzień usług specjalistów, ale także szansa na integrację lekarzy, pacjentów i lokalnego środowiska. - Niektórzy, zwłaszcza starsi, przychodzą, by ominąć konieczność zdobywania wielu skierowań i pokonywania długich kolejek do danego lekarza. Inni - by radośnie i w miłej atmosferze spędzić czas z rodziną. Bez względu na powód zapraszamy wszystkich, by w najbliższy weekend byli z nami - zachęca.

Więcej informacji można znaleźć na www.bonifratrzy.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama