Nowy numer 37/2021 Archiwum

Ponad 40 osób poszkodowanych w wypadku na zakopiance

W Tenczynie ciężarówka zderzyła się z autobusem, którym podróżowały m.in. dzieci.

Do wypadku doszło w piątek 8 czerwca przed godz. 11 w Tenczynie. W zdarzeniu brał udział także samochód osobowy.

"Na miejscu pracują policjanci ruchu drogowego, zabezpieczają ślady i ustalają przebieg zdarzenia. Z uwagi na rozmiar wypadku droga pozostaje na kilka godzin zablokowana w obu kierunkach, dlatego też policjanci kierują samochody na  wyznaczone objazdy: Lubień, Mszana Dolna, Rabka-Zdrój" - informuje małopolska policja. Ponad 40 osób poszkodowanych w wypadku na zakopiance   Do wypadku doszło na zakopiance w Tenczynie malopolska.policja.gov.pl "25 osób rannych, w tym 4 w bardzo ciężkim stanie, zostało zabranych bezpośrednio z miejsca wypadku. 24 osoby zostały przewiezione do pobliskiej szkoły podstawowej, gdzie ponownie ich stan zdrowia został oceniony przez zespół ratownictwa medycznego. Po tej weryfikacji zdecydowano o transporcie do szpitala kolejnych 5 osób" - relacjonuje Joanna Sieradzka z Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego.

"W sumie 30 osób trafiło do 9 szpitali w: Krakowie, Limanowej, Nowym Targu, Suchej Beskidzkiej oraz Katowicach" - podsumowuje.

Autobusem podróżowały dzieci z VII klasy Szkoły Podstawowej nr 261 w warszawskim Wilanowie. Stołeczny Ratusz poprosił o wsparcie m.in. krakowskich psychologów.

Prezydent Warszawy zapowiedziała także zorganizowanie transportu dla rodziców.

Infolinię dotyczącą wypadku uruchomiło ponadto Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Myślenicach - tel. (12) 272 90 22.

Ponad 40 osób poszkodowanych w wypadku na zakopiance   W akcji na zakopiance brało udział 5 śmigłowców LPR i jeden śmigłowiec wojskowy malopolska.policja.gov.pl

Jak informował Sebastian Woźniak z krakowskiej Komendy Wojewódzkiej PSP, do akcji skierowano 11 zastępów straży pożarnej. Joanna Sieradzka dodała z kolei, że w akcję zaangażowanych zostało 8 zespołów ratownictwa medycznego, 5 śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz helikopter wojskowy.

Policja wyznaczyła objazdy. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama