Nowy numer 25/2018 Archiwum

Dawka świeżej wiary

Miała wypłynąć tylko trzy razy, pływa już piąty rok, a organizatorzy nie mają wątpliwości, że głoszenie kerygmatu na wodach Wisły Panu Bogu bardzo się podoba.

Potrzeba determinacji, by pod Wawelem jakaś inicjatywa przetrwała więcej niż jeden sezon. A skoro się udało, to znaczy, że pomysłowi błogosławią niebiosa – uśmiecha się ks. Łukasz Gołaś SAC, współtwórca „Barki ewangelizacyjnej”. Nie byłoby jej jednak, gdyby nie Małgorzata Gostkowska-Morawiec, szefowa Krakowskiej Grupy „Amnis”, która pewnego dnia przyszła do ks. Łukasza i oznajmiła, że ma dość oryginalne marzenie. – Idea była prosta: Jezus wiele razy nauczał na łodzi lub nad brzegiem wody. A skoro jestem właścicielką kilku barek i w moim sercu mieszka Bóg, to bardzo chciałam, by w Krakowie Ewangelia była głoszona na Wiśle – opowiada M. Gostkowska-Morawiec.

Dostępne jest 14% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma